Ruský policista se na YouTube rozpovídal o korupci

Moskva - Policejní major Alexei Dymovsky využil nejpopulárnějšího serveru pro streamovaná videa - YouTube - aby poukázal na korupci uvnitř sboru, za což byl okamžitě propuštěn. V úterý o tom informoval portál Sky News.

Přidejte svůj názor

Video, které zhlédlo již více než milion lidí, bylo adresováno přímo premiéru Putinovi, a rozpoutalo obrovský mediální zájem o celou kauzu. Dymovsky v něm totiž mimo jiné obviňuje své nadřízené z řešení imaginárních případů a zatýkání nevinných lidí.

Zároveň si stěžuje na skutečnost, že při platu 290 liber měsíčně (přibližně 8200,- Kč) je zcela nemožné vyžít bez braní úplatků. Skandálem se již zabývá i ministr Rashid Nurgaliyev, pod něhož policie spadá, který přislíbil, že Dymovskyho obvinění prošetří.

Otázkou tak zůstává, proč policista po svém internetovém vystoupení přišel ihned o práci, což však ani zdaleka není jediná podivnost kolem jeho osoby. V úterý měl major odcestovat do Moskvy na tiskovou konferenci, což se pro něj ovšem stalo téměř nadlidským úkolem.

Při cestě na letiště byl totiž zastaven dopravní policií, která ho nechtěla pustit dál. Když tam po nějaké době konečně dorazil, zjistil, že mu byl zablokován bankovní účet, a že si tedy nemůže pořídit letenku.

Celých 800 mil tak musel Dymovsky ujet autem, přičemž se nechal slyšet, že měl po celou cestu vypnutý mobilní telefon, aby ho nikdo nemohl vysledovat.

Témata: policie | Rusko
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Ruský policista se na YouTube rozpovídal o korupci

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Projekt MKULTRA: Americká CIA dělala pokusy na lidech, mučila i děti

26.04.2017 22:25 Aktualizováno HISTORIE - Celá řada science fiction spisovatelů si pohrává s myšlenkou, jak by vypadal svět, kdyby…

Největší vojenské cvičení KLDR v historii: Fotografie ukazují ničivou sílu…

26.04.2017 21:59 Aktualizováno Pchjongjang – V Severní Koreji proběhlo obří vojenské cvičení. Na dělostřelce dohlížel osobně…

Vtrhnou Američané na Ukrajinu? Tillersonův výrok vyvolal závažné otázky

26.04.2017 21:59 Aktualizováno Washington - Ministr zahraničí Spojených států Rex Tillerson nedávno otevřel otázku, zda by se měla…

Úřady bijí na poplach: Na přípravu před útokem KLDR máte pouhých 10 minut.…

26.04.2017 21:59 Aktualizováno Tokio – Japonci mají opravdu strach z toho, co by pro zemi znamenal útok Severní Koreje – obzvláště…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama