V Kosovu byl zřejmě kolegou postřelen český voják

Kosovo - Český voják v Kosovu utrpěl střelné zranění, je mimo ohrožení života. Zranil ho pravděpodobně jeho kolega, vojenská policie případ vyšetřuje, sdělil v sobotu Mediafaxu mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

Šestadvacetiletý rotmistr L.T. z 15. kontingentu AČR v silách KFOR v Šajkovaci utrpěl podle sdělení ministerstva v sobotu ráno střelné poranění. "Vojákovi byla na místě okamžitě poskytnuta odborná lékařská pomoc a vrtulník jej dopravil do americké vojenské nemocnice na základně Bond Steel, kde se podrobil chirurgickému zákroku a následnému ošetření," informoval mluvčí ministerstva Andrej Čírtek. Voják je podle něj mimo ohrožení života a jeho stav je stabilizovaný. "Jakmile to umožní jeho zdravotní stav, bude okamžitě převezen do České republiky. Rodina vojáka byla informována," dodal mluvčí.

Vojenská policie vyšetřuje okolnosti a příčiny vzniku události. "Existuje vážné podezření, že toto zranění způsobil příslušník stejného kontingentu. Míra jeho zavinění se prošetřuje," sdělil Čírtek. Dodal, že vzhledem k tomu, že se jedná o opakované problémy v tomto kontingentu, Generální štáb po dohodě s ministrem obrany chystá personální změny v jednotce.

Témata: Armáda | krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Norwegian Airlines uskutečnily nejkratší let přes Atlantik

21.01.2018 05:48 Oslo - Aerolinky Norwegian Airlines drží rekord v nejkratším letu přes Atlantik uskutečněný…

Ruská policie pátrala po zbraních, v domě objevila nebezpečného predátora

20.01.2018 20:19 Aktualizováno Petrohrad - Ruská policie pátrala v jednom z petrohradských domů po skladu zbraní. V objektu našla…

Srbský prezident přijel do Kosova. Slíbil zajistit trvalý mír

20.01.2018 16:18 Priština - Srbský prezident Aleksandar Vučić dnes přijel do Kosova a hned na začátku návštěvy…

Největší nebezpečí pro Merkelovou? Přichází z nečekaného směru

20.01.2018 09:32 Aktualizováno Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová se nachází v nejsložitějším období své politické…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama