Za účast na demonstracích bude vysoká pokuta! Prezident narychlo podepsal zákon

Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin v pátek podepsal zákon, který výrazně zvyšuje pokuty pro organizátory a účastníky opozičních demonstrací. Informuje o tom agentura AFP.

Diskuse: 0

Za účast na demonstracích bude vysoká pokuta! Prezident narychlo podepsal zákon - anotační foto
reklama

"Nejenže jsem zákon podepsal, přečetl jsem si i podklady, které mi Duma poslala," upozornil v pátek Putin a zdůraznil, že nový zákon je v souladu s evropskou legislativou.

Zákon navrhla vládní strana Jednotné Rusko. Reagovala jím na masivní protesty, které vypukly po znovuzvolení Vladimira Putina do prezidentské funkce.

Norma stanoví, že organizátoři protestů, které úřady zakázaly, zaplatí pokutu až milion rublů (650 tisíc korun). Dříve to bylo 50 000 rublů (31 000 korun). Účastníci pak místo 5000 rublů (přes 3000 korun) zaplatí až 300 tisíc rublů (184 tisíc korun).

Kdo nebude schopný pokutu uhradit, může dostat 20 až 200 hodin veřejně prospěšných prací. Další změnou je to, že lidé se záznamem v trestním rejstříku nesmí organizovat demonstrace.

Návrh v úterý schválila Duma (dolní komora parlamentu), ve středu Rada federace (horní komora). Zákonodárci spěchali, aby normu schválili před 12. červnem. Na tento den je v Moskvě ohlášené další protestní shromáždění proti Putinovi.

reklama
Klíčová slova: Rusko Demonstrace

Diskuse

Za účast na demonstracích bude vysoká pokuta! Prezident narychlo podepsal zákon

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Počet běženců přicházejících do Německa klesá, příčiny jsou nejasné

30.11.2015 17:30 Aktualizováno Berlín - Německé úřady po dlouhé době hlásí výrazný pokles počtu nově příchozích běženců. Zatímco na počátku...

Džihádisté přiznali děsivou skutečnost. Kolik bojovníků IS je v Evropě?

30.11.2015 17:27 Aktualizováno Rakka - Radikálové z hnutí Islámský stát (IS) operující v Sýrii propašovali mezi uprchlíky do Evropy čtyři...

Itálie bude uzavírat nelegální mešity, obává se terorismu

30.11.2015 17:17 Aktualizováno Řím – Italské úřady se rozhodly bojovat proti nelegálním muslimským mešitám a modlitebnám, ve kterých by se...

V Austrálii byl pohřben pravnuk ruského cara. Žil v karavanu, místní mu říkali Old Nick - anotační foto

V Austrálii byl pohřben pravnuk ruského cara. Žil v karavanu, místní mu říkali...

30.11.2015 17:17 Aktualizováno Sydney - Ve městě Darwin na severu Austrálie byl dnes pohřben Leonid Gurevich Kulikovsky, pravnuk...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Věříte, že světu hrozí jaderný konflikt?

Hlasovalo 8614 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama