Za účast na demonstracích bude vysoká pokuta! Prezident narychlo podepsal zákon

Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin v pátek podepsal zákon, který výrazně zvyšuje pokuty pro organizátory a účastníky opozičních demonstrací. Informuje o tom agentura AFP.

Diskuse: 0

Za účast na demonstracích bude vysoká pokuta! Prezident narychlo podepsal zákon - anotační foto
reklama

"Nejenže jsem zákon podepsal, přečetl jsem si i podklady, které mi Duma poslala," upozornil v pátek Putin a zdůraznil, že nový zákon je v souladu s evropskou legislativou.

Zákon navrhla vládní strana Jednotné Rusko. Reagovala jím na masivní protesty, které vypukly po znovuzvolení Vladimira Putina do prezidentské funkce.

Norma stanoví, že organizátoři protestů, které úřady zakázaly, zaplatí pokutu až milion rublů (650 tisíc korun). Dříve to bylo 50 000 rublů (31 000 korun). Účastníci pak místo 5000 rublů (přes 3000 korun) zaplatí až 300 tisíc rublů (184 tisíc korun).

Kdo nebude schopný pokutu uhradit, může dostat 20 až 200 hodin veřejně prospěšných prací. Další změnou je to, že lidé se záznamem v trestním rejstříku nesmí organizovat demonstrace.

Návrh v úterý schválila Duma (dolní komora parlamentu), ve středu Rada federace (horní komora). Zákonodárci spěchali, aby normu schválili před 12. červnem. Na tento den je v Moskvě ohlášené další protestní shromáždění proti Putinovi.

reklama
Klíčová slova: Rusko Demonstrace

Diskuse

Za účast na demonstracích bude vysoká pokuta! Prezident narychlo podepsal zákon

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Rusko provokuje u hranic NATO: Stoltenberg chce mluvit s Lavrovem

30.01.2015 12:49 Aktualizováno Brusel - Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg by se příští týden rád sešel ruským ministrem zahraničí...

Veřejnost se bouří: Nemocná dívka žádala policisty o pomoc, zastřelili ji

30.01.2015 12:24 Aktualizováno Dallas - Americkou veřejnost pobouřil další případ údajné policejní brutality, který se stal již před týdnem....

V USA popravili mentálně retardovaného vraha s IQ 67

30.01.2015 12:05 Washington - Americký nejvyšší soud zamítl odvolání proti popravě několikanásobného vraha Roberta Ladda....

Jestřábi burcují: Je zle, diplomacie s Ruskem selhala

30.01.2015 11:48 Aktualizováno "Nový rok přinesl Ukrajině další utrpení. Separatisté podporovaní ruskými vojáky zahájili ofenzivu v...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte se zákazem kouření v restauracích?

Hlasovalo 8090 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama