Za účast na demonstracích bude vysoká pokuta! Prezident narychlo podepsal zákon

Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin v pátek podepsal zákon, který výrazně zvyšuje pokuty pro organizátory a účastníky opozičních demonstrací. Informuje o tom agentura AFP.

Diskuse: 0

Za účast na demonstracích bude vysoká pokuta! Prezident narychlo podepsal zákon - anotační foto
reklama

"Nejenže jsem zákon podepsal, přečetl jsem si i podklady, které mi Duma poslala," upozornil v pátek Putin a zdůraznil, že nový zákon je v souladu s evropskou legislativou.

Zákon navrhla vládní strana Jednotné Rusko. Reagovala jím na masivní protesty, které vypukly po znovuzvolení Vladimira Putina do prezidentské funkce.

Norma stanoví, že organizátoři protestů, které úřady zakázaly, zaplatí pokutu až milion rublů (650 tisíc korun). Dříve to bylo 50 000 rublů (31 000 korun). Účastníci pak místo 5000 rublů (přes 3000 korun) zaplatí až 300 tisíc rublů (184 tisíc korun).

Kdo nebude schopný pokutu uhradit, může dostat 20 až 200 hodin veřejně prospěšných prací. Další změnou je to, že lidé se záznamem v trestním rejstříku nesmí organizovat demonstrace.

Návrh v úterý schválila Duma (dolní komora parlamentu), ve středu Rada federace (horní komora). Zákonodárci spěchali, aby normu schválili před 12. červnem. Na tento den je v Moskvě ohlášené další protestní shromáždění proti Putinovi.

reklama
Klíčová slova: Rusko Demonstrace

Diskuse

Za účast na demonstracích bude vysoká pokuta! Prezident narychlo podepsal zákon

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Oni snad chtějí zničit Evropu invazí vetřelců, zděsil se poslanec

04.08.2015 17:46 Aktualizováno Praha – Spojené státy oznámily, že mají nový plán pro Sýrii, podle kterého chtějí USA vést nálety na obranu...

V Sýrii unesli dalších pět lidí, které vycvičili Američané - anotační foto

V Sýrii unesli dalších pět lidí, které vycvičili Američané

04.08.2015 17:25 Damašek - Ozbrojenci z fronty An-Nusra, která se hlásí k Al-Káidě, unesli za posledních 24 hodin dalších pět...

EK chce obchodní dohodu s USA během příštího roku

04.08.2015 17:11 Brusel - Evropští vyjednávači by chtěli sjednat dohodu o volném obchodu mezi EU a Spojenými státy (TTIP) v...

Zemřel válečný hrdina Les Munro, pilot z legendárních Bořitelů hrází - anotační foto

Zemřel válečný hrdina Les Munro, pilot z legendárních Bořitelů hrází

04.08.2015 17:09 Wellington – V úctyhodném věku 96 let dnes skonal válečný veterán Les Munro. Svět tak přišel o posledního...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte s pomocí imigrantům?

Hlasovalo 9262 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama