Za účast na demonstracích bude vysoká pokuta! Prezident narychlo podepsal zákon

Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin v pátek podepsal zákon, který výrazně zvyšuje pokuty pro organizátory a účastníky opozičních demonstrací. Informuje o tom agentura AFP.

Diskuse: 0

Za účast na demonstracích bude vysoká pokuta! Prezident narychlo podepsal zákon - anotační foto
reklama

"Nejenže jsem zákon podepsal, přečetl jsem si i podklady, které mi Duma poslala," upozornil v pátek Putin a zdůraznil, že nový zákon je v souladu s evropskou legislativou.

Zákon navrhla vládní strana Jednotné Rusko. Reagovala jím na masivní protesty, které vypukly po znovuzvolení Vladimira Putina do prezidentské funkce.

Norma stanoví, že organizátoři protestů, které úřady zakázaly, zaplatí pokutu až milion rublů (650 tisíc korun). Dříve to bylo 50 000 rublů (31 000 korun). Účastníci pak místo 5000 rublů (přes 3000 korun) zaplatí až 300 tisíc rublů (184 tisíc korun).

Kdo nebude schopný pokutu uhradit, může dostat 20 až 200 hodin veřejně prospěšných prací. Další změnou je to, že lidé se záznamem v trestním rejstříku nesmí organizovat demonstrace.

Návrh v úterý schválila Duma (dolní komora parlamentu), ve středu Rada federace (horní komora). Zákonodárci spěchali, aby normu schválili před 12. červnem. Na tento den je v Moskvě ohlášené další protestní shromáždění proti Putinovi.

reklama
Klíčová slova: Rusko Demonstrace

Diskuse

Za účast na demonstracích bude vysoká pokuta! Prezident narychlo podepsal zákon

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Zmutuje ebola a bude ještě nakažlivější? Vědec promluvil

18.09.2014 09:34 Aktualizováno Washington - Americký vědec Anthony Fauci ve středu při slyšení v americkém Kongresu prohlásil, že virus...

Evropané pochazejí z pouhých tří  kmenů, odhalily geny - anotační foto

Evropané pochazejí z pouhých tří kmenů, odhalily geny

18.09.2014 09:31 Cambridge - Moderní evropská populace se vyvinula z pouhých tří pravěkých kmenů, které se začaly mísit zhruba...

Strach v Sydney: Islamisté chtěli unést náhodného občana a useknout mu hlavu - anotační foto

Strach v Sydney: Islamisté chtěli unést náhodného občana a useknout mu hlavu

18.09.2014 09:13 Aktualizováno Sydney - Islamisté terorizují i jižní polokouli. Na veřejnost pronikla informace, že džihádisté mají v plánu...

Skotsko hlasuje o nezávislosti, Británie čelí největší hrozbě od roku 1922

18.09.2014 08:56 Aktualizováno Edinburgh - "Den pravdy" je tu. Historické referendum, v kterém Skotsko rozhoduje o své...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama
reklama

Právě se děje

reklama

Další zprávy

Aktuálně na BLESK.CZ

Anketa

Jste pro zákaz kouření v restauracích?

Hlasovalo 10373 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama