Halloween je zlo: Petrohrad rozháněl čerty, Polsko povolalo vymítače ďábla

Petrohrad - Petrohradský zákonodárce Vitalij Milonov, známý svým bojem s homosexuály a různými novotami, dnes večer rozehnal oslavy Halloweenu v jednom z městských parků. Milonov tvrdí, že zábava se odehrávala v bezprostřední blízkosti pravoslavného kostela a znesvěcen byl prý i venku stojící kříž, a tak zasáhl i se skupinou aktivistů. Na čerty a strašidla posléze přivolal i policejní oddíl. V parku podle něj byly asi dvě tisícovky lidí.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

"Přišli jsme a zahnali rohaté z kříže. Pořadatelé utekli, a tak se nepodařilo zjistit, zda shromáždění bylo povoleno, či nikoliv," řekl poslanec agentuře Interfax. "Byl to výsměch nám všem, kteří se nechceme klanět ďáblu," řekl.

Očití svědci podle petrohradského serveru fontanka.ru tvrdí, že zábava byla docela nevinná. Nejprve se sice žertem "vyvolával satan", ale hlavně šlo o dětskou soutěž, kdo bude mít nejhezčí vyřezávanou dýni. Ale pak přijel mravokárce Milonov a organizátoři raději z "technických důvodů" vše ukončili.

Školské úřady v Omské oblasti na Sibiři v předvečer svátku rovnou zakázaly slavit Halloween, protože prý přispívá k "šíření extremismu" mezi mládeží a propaguje "kult smrti".

Také Polsko protestovalo. Dobrovolná oslava Halloweenu je podle polské katolické církve dokonce hřích, píše rozhlas.cz. Převlékání do hrůzostrašných masek může prý navíc negativné ovlivnit psychický vývoj dětí. Kněží vyzvali věřící, aby americký svátek ignorovali. „Dostáváme se do prostředí duchů, které neznáme, a nevíme, co nám může hrozit," varuje jeden z duchovních.

Církev organizuje akce typu „Kristus je silnější než dýně" nebo se snaží přimět mladé lidi, aby si místo halloweenských masek vyrobili kostým některého ze světců. Kněží navíc v kostelech rozdávali letáky, ve kterých varovali před škodlivostí svátku.

Do přesvědčování se pustili i oficiální církevní vymítači ďábla, kteří vydávají dokonce vlastní časopis. „Satan nemá smysl pro humor a může se do nás dostat právě přes děti," hlásají.

Témata: Halloween | Rusko | Polsko
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Balkánský řezník Mladić se odvolal proti doživotnímu rozsudku

22.03.2018 20:20 Bělehrad - Mezinárodní tribunál nepravomocně uložil doživotí Ratko Mladićovi za zločiny během války…

Ruský Weinstein? Etická komise brání nemravného poslance, novináři učinili…

22.03.2018 16:39 Aktualizováno Moskva - Etická komise ruského parlamentu se postavila za vlivného politika Leonida Sluckého,…

Stalo se něco zásadního? Rodina Michaela Schumachera vydala emotivní…

21.03.2018 22:16 Aktualizováno Ženeva - Jak je na tom bývalý německý automobilový závodník a sedminásobný mistr světa formule 1…

Rusko opět obvinilo Česko, že vyvíjelo jed novičok

21.03.2018 22:13 Moskva - Ruské ministerstvo zahraničí dnes v oficiálním dokumentu znovu zařadilo Českou republiku…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama