Počet mrtvých při sesuvu na skládce v Etiopii roste, desítky lidí se pohřešují

Addid Abeba - Sobotní sesuv odpadků na skládce na okraji etiopské metropole si vyžádal nejméně 56 obětí, většinou žen a dětí. Počet mrtvých patrn nebude konečný, nadále se pohřešují desítky osob.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Etiopie se snaží v posledních letech investovat do ochrany životního prostředí a v budoucnu například plánuje odpadky používat jako energetický zdroj.

Odpadky v sobotu večer zavalily skoro 50 provizorních obydlí chudých lidí. Podle místních obyvatel mohly být příčinou neštěstí práce na povrchu skládky. Úřady se tam za pomoci těžké techniky snaží haldy snížit.

Jejich naříkající příbuzní, svírající v ruce fotografie svých blízkých, podle agentury AP lemovali úzké cesty v blízkosti skládky. Policisté se jim snažili zabránit ve vstupu na místo neštěstí, kde pokračují záchranné práce. Osmadvacet zraněných bylo od soboty převezeno do nemocnice.

Skládka Koshe (v amharštině "špinavá"), existuje už 50 let a patří mezi největší v zemi. Žijí na ní stovky lidí. "Ve snaze podobným incidentům v budoucnu předejít, jsme osoby, které zde žijí, přemístili do center pro mládež v jiných částech města," řekl mluvčí města Amare Mekonen.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mohutná exploze přerušila projev etiopského premiéra. 154 zraněných, jeden…

23.06.2018 15:56 Aktualizováno Addis Abeba - Projev nového etiopského premiéra přerušila exploze. Jeden člověk zemřel, zranění…

Příběh dívky (19), která má být popravena za vraždu manžela: Příbuzní mě…

22.06.2018 22:05 Aktualizováno Chartúm - Příběh súdánské teenagerky Noury Husejnové znají lidé po celém světe. Devatenáctiletá…

Mírové jednání o míru v Jižním Súdánu selhalo

22.06.2018 20:50 Juba/ Addis Abeba - Pokus o ukončení občanské války v Jižním Súdánu selhal. Jihosúdánský prezident…

Východolibyjská armáda dobyla zpět dva ropné terminály

21.06.2018 18:35 Tripolis/Vídeň – Východolibyjské jednotky dnes oznámily, že dobyly dva významné ropné terminály.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama