Maduro se chce setkat s Trumpem. Poslal mu ostrý vzkaz

Caracas - Prezident Venezuely Nicolás Maduro vyjádřil přání setkat se osobně se svým americkým protějškem Donaldem Trumpem. "Tady mě má, když se tak zajímá o Venezuelu," vzkázal podle serveru BBC Maduro Trumpovi.

Přidejte svůj názor

Nicolás Maduro, venezuelský politik, který se 8. března 2013 stal prozatímním prezidentem země.

Ústavodárnému shromáždění ve čtvrtek řekl, že již zahájil jednání, aby se schůzka mohla uskutečnit při zasedání Valného shromáždění OSN, které v New Yorku začne 12. září.

Spojené státy od konce července uvalily sankce na tři desítky venezuelských činitelů včetně Madura a kritizují tamní vládu za potlačování opozičních protestů. Maduro řekl, že usiluje o navázání telefonického kontaktu s Trumpem, osobně by se chtěl setkat v září v New Yorku.

Venezuelský prezident ve čtvrtek také obvinil zahraniční "imperialisty" z pokusů zasahovat do dění v jeho zemi. Následně kritizoval i světová média, například BBC a CNN označil za manipulátory informací. Od Ústavodárného shromáždění převážně tvořeného jeho stoupenci se mu podle BBC dostalo opakovaných ovací vestoje.

Nově zřízené Ústavodárné shromáždění je podle Madura nadřazeno všem složkám vlády včetně prezidentského úřadu a má sjednotit venezuelské obyvatelstvo v procesu tvorby nové ústavy. Opozice, která má pod kontrolou parlament, nový orgán považuje za nástroj rozšíření prezidentova vlivu a neuznává jeho legitimitu. Kroky nového orgánu nehodlá uznat ani 11 zemí Latinské Ameriky a Kanada.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Etiopie po 20 letech vysílá velvyslance do Eritreje, ta stáhla vojáky od…

19.07.2018 13:23 Aktualizováno Addia Abeba - Etiopie po 20 letech vysílá do Eritreje svého velvyslance. Jde o další krok v…

Komunistický terorista i nositel Nobelovy ceny. Kdo vlastně byl Nelson…

18.07.2018 11:17 Přesně před sto lety se narodil jihoafrický bojovník proti apartheidu, politik a prezident…

Krejčíř ve vězení trpí? Česká diplomacie podpořila jeho stížnosti

17.07.2018 20:28 Praha/Johannesburg - Česká diplomacie se postavila na stranu uprchlého podnikatele Radovana…

"Politika strachu na vzestupu." Obama pronesl alarmující projev, udeřil na…

17.07.2018 18:42 Johannesburg - Americký exprezident Barack Obama při dnešním projevu v Jihoafrické republice…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama