Gang mladistvých Maročanů sexuálně napadl mladou ženu v autobuse, případ vyvolal obrovské pobouření

Casablanca – Velký rozruch vyvolalo video, které se objevilo na sociálních sítích a které zachycuje útok gangu teenagerů na ženu v autobuse v Maroku. Informuje o tom server The Independent.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Žena, ilustrační fotografie

Video mladé ženy, která byla sexuálně napadena gangem dospívajících chlapců v autobusu v Casablance, vyvolalo v Maroku pobouření a znovu nastartovalo žhavou diskusi o násilí na ženách v této muslimské zemi. Úřady uvádí, že tato dívka trpí mentálním postižením. 

Video, které bylo v neděli zveřejněno na sociálních sítích, ukazuje, jak čtyři chlapci sexuálně obtěžují ženu, smějí se u toho, trhají její šaty a arabsky ji uráží. Žena následně začne plakat a volat o pomoc, nikdo z cestujících a, dokonce ani řidič, nezasáhl.

Sexuální obtěžování a zneužívání žen je v Maroku poměrně časté, celonárodní průzkum ukázal, že téměř dvě třetiny žen už zažily fyzické, psychologické, sexuální nebo ekonomické zneužívání. Počátkem srpna se v médiích objevilo video zachycující dav mužů, který útočil na mladou ženu na ulici v Tangieru.

V pondělí marocké úřady uvedly, že zatkly šest chlapců ve věku 15 až 17 let kvůli jejich „předpokládanému zapojení do útoku na ženu", vyšetřování incidentu ale stále probíhá.

Video a především chování chlapců sice bylo na sociálních sítích i v místních médiích odsouzeno, někteří uživatelé však obvinili ženu, že „provokovala muže neslušným oblečením".

Marocká charita nazvaná „Nedotýkejte se mého dítěte“ vyzývá k tomu, aby se všichni svědci přihlásili a „postavili tuto barbarskou hordu, která hanebně zaútočila na mladou ženu, před soud."

V Rabatu kvůli v souvislosti s tímto útokem následně demonstrovala asi stovka lid proti násilí na ženách. 

Dopravní společnost M'Dina Bus, v jejímž autobuse k útoku došlo, incident odsoudila a uvedla, že spolupracuje s úřady v tomto severoafrickém království, které se snaží přilákat investory a turisty tím, že se prezentuje jako bezpečné místo.

Vstupte do diskuze (11)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kriminálníci se řídí počasím? Nové studie ukázaly, jaké má teplo vliv na…

16.08.2018 21:44 Aktualizováno O tom, že počasí ovlivňuje lidské tělo i psychiku jedince, toho bylo napsáno už hodně. Tentokrát se…

V Libyi vynesli 45 trestů smrti. Bývalí členové Kaddáfího milic budou…

16.08.2018 07:12 Tripolis - 45 příslušníků milic, kteří se podíleli na zabíjení demonstrantů v Tripolisu při…

Na Nilu se potopila loď se školáky, zahynulo přes 20 dětí

15.08.2018 17:54 Aktualizováno Chartúm - Na Nilu zhruba 750 kilometrů severně od súdánské metropole Chartúmu se dnes potopila loď.…

Kongo zahájilo experimentální léčbu eboly. Vědci vzali smrtícímu viru…

14.08.2018 14:34 Kinshasa - Nové případy eboly se v provincii Severní Kivu v Kongu objevily na začátku srpna a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama