Policista zastřelil kanibala, který zrovna pojídal mrtvolu ženy

Mount Frere - Policisté v Jihoafrické republice přijeli minulý týden na zavolání starší ženy do malého města Mount Frere, podle všeho zde mladý muž zaútočil na svou známou nožem. Když však hlídka přijela, byla zděšená pohledem na kanibala, který zrovna pojídal maso z mrtvého těla bez hlavy.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Hrůzný objev čekal policisty v Jihoafrické republice. Zastřelit museli kanibala, ilustrační foto.

Strážníci uvedli, že ho několikrát slovně i varovnými výstřely vyzvali, aby okamžitě přestal a vzdal se. Muž, třiadvacetiletý Aphiwe Mapekula, však pokynům neuposlechl a zaútočil na policisty, jeden z nich útočníka zasáhl do ruky, břicha a nohy. Případ se odehrál jen měsíc poté, co policisté dopadli čtveřici mužů podezřelých ze znásilnění, zabití a zkonzumování tělesných ostatků unesené ženy poblíž Durbanu.

Zavražděná pětatřicetiletá Thembisa Masumpa byl nejen známou, ale zřejmě i příbuznou útočníka, se kterým bydlela pod jednou střechou společně s Mapekulovou starší matkou. Ta byla svědkem, jak její syn po hádce podřízl ženě hrdlo a okamžitě zavolala na policii. "Nedokážu si vysvětlit, proč k tomu došlo. On není syn, kterého jsem vychovala," řekla rozrušená matka.

Místní starosta se domnívá, že byl útočník pod vlivem drog. Sousedé Mapekulu popsali jako tichého introvertního hocha, který přerušil studium na univerzitě kvůli problémům s drogami. Mladík byl se střelným poraněním okamžitě převezen do nemocnice, kde pokračoval v agresivních útocích zejména na ženský personál. O tři dny později zraněním podlehl a lékaři oznámili jeho smrt.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Opoziční kandidát v Mali předem odmítá výsledek volby, vyzvali lidi k…

13.08.2018 21:16 Bamako - V Mali panuje po prezidentských volbách napětí. Ačkoli ještě výsledek není známý, opoziční…

Násilí v Etiopii: Polovojenské jednotky zabily o víkendu 40 lidí

13.08.2018 20:34 Addis Abeba - Na východě Etiopie o víkendu příslušníci polovojenských jednotek zabily nejméně 40…

Maroko vyhání uprchlíky od Středozemního moře, v poutech je vozí na jih

12.08.2018 21:58 Aktualizováno Rabat - Marocký svaz pro lidská práva (AMDH) tvrdí, že bezpečnostní složky vyvezly stovky migrantů…

U Libye zachránili 60 uprchlíků, do Evropy se vydali na chatrném člunu

12.08.2018 21:38 Aktualizováno Tripolis - U břehů Libye se dnes dostal do potíží gumový člun s 60 migranty, mezi nimi 19 žen a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama