Plicní mor děsí Madagaskar: Zemřít můžete do 24 hodin, vláda zakázala velké veřejné akce

Antananarivo - Madagaskar ještě nedávno tvrdil, že má nákazu plicním morem pod kontrolou, situace se ale rapidně zhoršila. Mrtvých je již přes 20 a vláda jako preventivní opatření v Antananarivu zakázala velké veřejné sešlosti.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Madagaskarská vláda zakázala v metropoli konání koncertů a dalších velkých veřejných shromáždění, nechává dezinfikovat školy a vyzvala studenty, aby zůstali v příštích dnech doma.

Při nejnovější vlně nákazy mor podle WHO postihl nejméně 114 lidí. Zatímco v minulosti se nakazili především obyvatelé vesnic, nyní se infekce šíří ve městě. Vysoký výskyt této nemoci je přičítán nedostatečné lékařské péči a špatné hygieně. WHO na Madagaskar proto vysílá další specialisty a zásoby antibiotik.

Plicní mor patří mezi nejsmrtelnější infekční choroby. Může se snadno šířit vzduchem. Mezi příznaky patří teplota, bolesti hlavy a obtížné dýchání. Na plicní mor může člověk zemřít už do 24 hodin od nakažení. Způsobuje ho stejný typ bakterie jako dýmějový mor, který se přenáší štípnutím blechy. 

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mohutná exploze přerušila projev etiopského premiéra. 154 zraněných, jeden…

23.06.2018 15:56 Aktualizováno Addis Abeba - Projev nového etiopského premiéra přerušila exploze. Jeden člověk zemřel, zranění…

Příběh dívky (19), která má být popravena za vraždu manžela: Příbuzní mě…

22.06.2018 22:05 Aktualizováno Chartúm - Příběh súdánské teenagerky Noury Husejnové znají lidé po celém světe. Devatenáctiletá…

Mírové jednání o míru v Jižním Súdánu selhalo

22.06.2018 20:50 Juba/ Addis Abeba - Pokus o ukončení občanské války v Jižním Súdánu selhal. Jihosúdánský prezident…

Východolibyjská armáda dobyla zpět dva ropné terminály

21.06.2018 18:35 Tripolis/Vídeň – Východolibyjské jednotky dnes oznámily, že dobyly dva významné ropné terminály.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama