Dvoumilionovou Akkru zachvátilo peklo. Obří výbuch stanice plynu zabil několik lidí

Akkra - Nejméně tři lidé přišli v sobotu večer o život a několik desítek utrpělo zranění v důsledku série explozí způsobené požárem cisternového vozu u čerpacích stanic v ghanské metropoli Akkře. Podle agentury AFP následky neštěstí upřesnili dnes ráno představitelé záchranných služeb.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Výbuch, oheň

Mluvčí hasičů Billy Angalate sdělil, že dvě oběti zemřely hned na místě události. Třetí člověk pak podlehl vážným zraněním po převozu do nemocnice. "Celkem bylo postiženo 35 osob. Z těchto 35 lidí tři zemřeli, ostatní jsou v nemocnici. Pět jich leží na jednotce intenzivní péče," upřesnil Anglate.

Dvoumilionovou Akkru zachvátilo ohnivé peklo (1:13) | zdroj: YouTube

Agentura Reuters uvedla, že zahynulo přinejmenším šest lidí a 35 bylo zraněno. Svědci už večer agentuře řekli, že viděli čtyři nebo pět těl, ale upozornili také, že některé oběti už mohly být odvezeny.

K explozi došlo přibližně v 19:30 místního času (21:30 SELČ) na severozápadním předměstí Akkry. Podle upřesněných ranních informací tragédii způsobil požár, který vypukl na cisternovém voze přepravujícím zemní plyn. Oheň se přenesl na blízké čerpací stanice, z nichž jedna poskytovala zkapalněný plyn, a vyvolal sérii explozí.

Na místě je mnoho mrtvých i zraněných (4:14) | zdroj: YouTube

Náměstek ministra informací Kojo Oppong Nkrumah médiím mimo jiné sdělil, že na likvidaci požáru a následků výbuchů bylo nasazeno 12 hasičských vozů a dvě stovky policistů.

V červnu 2015 zemřelo při výbuchu benzinové stanice v ghanské metropoli nejméně 150 lidí, kteří v těch místech hledali útočiště před záplavami.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mohutná exploze přerušila projev etiopského premiéra. 100 zraněných,…

23.06.2018 13:08 Aktualizováno Addis Abeba - Projev nového etiopského premiéra přerušila exploze, zranění trpělo 83 lidí. Původní…

Příběh dívky (19), která má být popravena za vraždu manžela: Příbuzní mě…

22.06.2018 22:05 Aktualizováno Chartúm - Příběh súdánské teenagerky Noury Husejnové znají lidé po celém světe. Devatenáctiletá…

Mírové jednání o míru v Jižním Súdánu selhalo

22.06.2018 20:50 Juba/ Addis Abeba - Pokus o ukončení občanské války v Jižním Súdánu selhal. Jihosúdánský prezident…

Východolibyjská armáda dobyla zpět dva ropné terminály

21.06.2018 18:35 Tripolis/Vídeň – Východolibyjské jednotky dnes oznámily, že dobyly dva významné ropné terminály.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama