Obětí říjnového bombového útoku v Mogadišu je přes 500

Mogadišo - Počet obětí říjnového dvojího bombového útoku v somálské metropoli Mogadišu dramaticky stoupl na více než 500.

Přidejte svůj názor

Výbuch, oheň

Podle agentury Reuters to dnes oznámil speciální výbor pověřený upřesněním množství zabitých lidí. Zatím poslední oficiální údaj zveřejněný 20. října činil 358 mrtvých.

Útoky byly spáchány 14. října. Při prvním explodoval nákladní vůz plný výbušnin před rušným hotelem Safari, z něhož zbyly jen trosky. V blízkém okolí se nacházely vládní budovy, restaurace a kiosky. O dvě hodiny později nastal druhý výbuch ve čtvrti Medína.

"Doposud jsme potvrdili, že minulý měsíc při explozi zahynulo 512 lidí... Při tomto výbuchu bylo také zraněno dalších 316 osob," sdělil agentuře Reuters předseda výboru Abdullahi Mohamed Shirwac. Vláda se zatím k tomuto údaji nijak nevyjádřila.

Ničivé následky exploze nákladního auta před hotelem znásobila skutečnost, že v blízkosti stála cisterna s pohonnými hmotami. Těla mnohých obětí tak byla zcela spálená nebo zmrzačená k nepoznání.

Jednalo se o útok s dosud největším počtem obětí na životech od začátku povstání islamistického hnutí Šabáb v roce 2007. Šabáb se sice k této teroristické akci nepřihlásil, nicméně podle Reuters tento typ útoku - velká nálož v nákladním autě - ve stále větší míře tato organizace blízká teroristické síti Al-Káida používá.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Barack Obama navštívil v Keni své vzdálené příbuzné

16.07.2018 13:55 Nairobi - Americký exprezident Barack Obama dnes zavítal do rodné vesnice svého otce na jihozápadě…

V Egyptě bylo objeveno pohřebiště a mumifikační místnost

15.07.2018 06:05 Káhira - Archeologové v Egyptě objevili jižně od Káhiry pohřebiště a místnost pro mumifikaci…

U prezidentského paláce v Mogadišu vybuchly dvě bomby, zahynulo šest lidí

14.07.2018 18:50 Aktualizováno Mogadišo - Dvě silné exploze následované střelbou dnes zazněly poblíž prezidentského paláce v…

V Keni uhynulo sedm kriticky ohrožených nosorožců

13.07.2018 15:03 Nairobi - V Keni tragicky uhynulo sedm kriticky ohrožených nosorožců dvourohých.

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama