Do školy v Nigérii vtrhl útočník s mačetou, zabil dvě děti

Maiduguri (Nigérie) - Do základní školy ve městě Kwaya jihozápadně od Maiduguri ve čtvrtek pronikl útočník a mačetou zabil dvě děti. Zranění utrěly dvě učitelky. Podle všeho šlo o první takový incident za poslední dva roky. V oblasti působí teroristé z Boko Haram.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Nigérie

Název Boko Haram lze přeložit jako "západní učení je zakázáno" a její krvavé osmileté povstání přineslo mnoho útoků na vzdělávací instituce. Častým cílem sebevražedných bombových útoků je univerzita v Maiduguri, která kvůli tomu nechala kolem kampusu vyhloubit ochranný příkop.

Při útocích na školy v Nigérii, Kamerunu, Čadu a Nigeru zahynuly stovky studentů a učitelů, uvedla agentura Reuters. Čtvrteční útok byl na severovýchodě Nigérie prvním od roku 2015. "Reakce je bouřlivá. Rodiče říkají, že už do školy své děti nepošlou," řekl pracovník UNICEF Samuel Manyok.

Nigerijská armáda už dva roky říká, že Boko Haram je v podstatě poražena. Organizace je ale stále nebezpečná v nepřehledných odlehlých částech regionu Čadského jezera a daří se jí podnikat vražedné bombové útoky. Na začátku minulého týdne si jeden z nich u mešity ve státě Adamawa vyžádal 50 obětí.

Nigérie proto nyní uvažuje o nové strategii na zajištění bezpečnosti obyvatel a plánuje je sdružit do několika opevněných měst s vojenskou posádkou.

"V jednotě je krása, v jednotě je bezpečí. Takže naším cílem je shromáždit všechny lidi v pěti větších městských usedlostech a zajistit jim možnost obživy, vzdělání, zdravotní péči a samozřejmě bezpečí. Je to pochopitelně běh na dlouhou trať," řekl agentuře Reuters guvernér státu Borno Kashim Shettima. Podle něj není možné, aby lidé nadále žili v malých vesnicích. Plán se zatím týká východní části Borna a zejména města Bama.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tohle na dovolené zažít nechcete. Turisté byli v šoku z toho, co viděli z…

23.07.2018 10:45 Káhira - Egypt patří mezi nejoblíbenější turistické destinace a každoročně jej navštíví i mnoho…

Etiopie musí zavést nový systém, země potřebuje politickou pluralitu, řekl…

22.07.2018 19:11 Addis Abeba - Nový etiopský premiér dnes uvedl, že Etiopie nemá jinou možnost než zavést politický…

V Čadu je půl milionu uprchlíků. Zamíří do Evropy?

22.07.2018 10:37 Goré (Čad) - Uprchlický tábor Doholo na jihu afrického Čadu se na první pohled příliš neliší od…

Teroristé z Boko Haram zabili v Čadu 18 lidí

22.07.2018 09:57 Ndjamena - Teroristé ze skupiny Boko Haram zabili v Čadu 18 lidí. Oznámila to dnes čadská policie.

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama