Kaddáfí se vrací? Syn diktátora má plán

Tripolis - Sajf al-Islam Kaddáfí, syn bývalého dlouholetého libyjského diktátora Muammara, zvažuje možnost, že by napodobil svého otce a stal se rovněž prezidentem Libye. Zprávu přinesl africký server Egypt Today.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Sajf al-Islám Kaddáfí

Syn bývalého libyjského lídra Muammara Kaddáfího by rád zopakoval osud svého otce. Alespoň v tom, že by se chtěl stát prezidentem. Serveru Egypt Today sdělil možnost účasti Sajfa Kaddáfího v prezidentských volbách mluvčí Kaddáfího rodiny Basem al-Hašímí.

"Sajf Kaddáfí se bude účastnit nadcházejících prezidentských voleb," oznámil al-Hašímí médiím. Tyto volby by měly proběhnout v polovině příštího roku.

Al-Hašímí poznamenal, že mladý Kaddáfí již připravil svůj program, se kterým půjde do prezidentských voleb. Slíbil, že jej brzy Libyjcům představí. V programu by mělo být například ukotveno slib zajištění pomoci Libye ze strany OSN.

Dodejme, že na počátku června tohoto roku byl Sajf Kaddáfí propuštěn na svobodu ozbrojenou skupinou Abu Bakr Al Siddiq. Ve vězení strávil šest let. Rodinný právník později oznámil, že se syn bývalého diktátora začal věnovat politickému dění v zemi.

Připomeňme také to, že Muammar Kaddáfí byl zabit povstalci spřízněnými s NATO v polovině října 2011. Po jeho smrti se Libye rozpadla na několik územních celků, které jsou pod kontrolou různých skupin a frakcí.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Egyptě bylo objeveno pohřebiště a mumifikační místnost

15.07.2018 06:05 Káhira - Archeologové v Egyptě objevili jižně od Káhiry pohřebiště a místnost pro mumifikaci…

U prezidentského paláce v Mogadišu vybuchly dvě bomby, zahynulo šest lidí

14.07.2018 18:50 Aktualizováno Mogadišo - Dvě silné exploze následované střelbou dnes zazněly poblíž prezidentského paláce v…

V Keni uhynulo sedm kriticky ohrožených nosorožců

13.07.2018 15:03 Nairobi - V Keni tragicky uhynulo sedm kriticky ohrožených nosorožců dvourohých.

Keňský osud řeší zásadní otázku: Kdo může za smrt dívky po neodborně…

12.07.2018 21:54 Nairobi - Nese keňská vláda vinu za smrt mladé Keňanky, která zemřela na komplikace po potratu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama