V Mali při výbuchu zahynuli dva francouzští vojáci

Paříž - Úřad francouzského prezidenta uvedl, že v Mali zemřeli dva francouzští vojáci. Zabila je nastražená výbušnina. Další voják pak byl při výbuchu zraněn.

Přidejte svůj názor

Armáda Francie

Nálož zasáhla armádní vozidlo v neupřesněné části Mali. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil, v oblasti ale působí islamisté.

Francouzský prezident Emmanuel Macron vyjádřil soustrast rodinám obětí. Zároveň ocenil odvahu všech vojáků v oblasti Sahelu, jejichž nasazení podle něj umožnilo zasadit nepříteli tvrdou ránu.

Proti islamistům v oblasti bojuje přibližně 4000 francouzských vojáků. V Mali také od roku 2013 působí více než 10.000 členů mírových sil OSN z různých zemí, mezi nimiž je i několik desítek českých vojáků.

Od léta 2014 zemřelo v Mali a okolních zemích 12 francouzských vojáků. Paříž před čtyřmi lety spustila v oblasti takzvanou operaci Barkhane. Ta má potlačit islamistické skupiny, z nichž některé jsou napojeny na globální teroristickou síť Al-Káida.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

VIDEO: Projev etiopského premiéra přerušil výbuch granátu. Desítky…

24.06.2018 01:37 Harare - Výbuch na mítinku prezidenta Zimbabwe Emmersona Mnangagwy dnes poranil několik lidí včetně…

Na premiéra při projevu hodili granát: 154 zraněných, jeden mrtvý

23.06.2018 23:59 Aktualizováno Addis Abeba/Harare - Projev nového etiopského premiéra přerušila exploze. Jeden člověk zemřel,…

Příběh dívky (19), která má být popravena za vraždu manžela: Příbuzní mě…

22.06.2018 22:05 Aktualizováno Chartúm - Příběh súdánské teenagerky Noury Husejnové znají lidé po celém světe. Devatenáctiletá…

Mírové jednání o míru v Jižním Súdánu selhalo

22.06.2018 20:50 Juba/ Addis Abeba - Pokus o ukončení občanské války v Jižním Súdánu selhal. Jihosúdánský prezident…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama