Prostituce ve fotbalové lize? Mladí hráči za své služby dostávali tenisky i místo v týmu

Buenos Aires - Nebývaly skandál otřásá Argentinou. Malí svěřenci fotbalových akademií dvou největších klubů, River Plate a Independiente, měl být zaměstnanci klubů nuceni k prostituci, píše AFP.

Přidejte svůj názor

Fotbal je nejpopulárnějším sportem.

Celý případ vyšel najevo, když se dnes již sedmnáctiletý fotbalista, svěřil se svými traumatickými zážitky z dětství, psychologovi klubu Independente. Brzy se k němu začali přidávat i další chlapci. Vyšetřovány jsou zatím jen kluby Independente a River Plata.

Státní zástupkyně Maria Soledad Garibaldiová ale nevyloučila rozšíření celé aféry i o jiné kluby. „Na fotbalové akademii jsem mluvil zatím s pěti chlapci a tři přiznali, že ví, že se děje něco špatného,“ prohlásila Giribaldiová. Už se ale přihlásili i starší fotbalisté. Nejstarší případ je zatím z roku 2004.

Kuplíři měli celou záležitost usnadněnu tím, že si své oběti  vybírali na internátní fotbalové akademii. Zde byli hoši z celé Argentiny. Ti byli nejen odloučeni od rodin, a tedy na zaměstnancích klubu zcela závislí, ale často i z chudých poměrů.

„Za služby hoši dostali tenisky nebo tričko nebo prostě jen slib, že se dostanou do základního týmu.“ I za toto málo byli malí fotbalisté vděční. Pokud naopak někdo vyhrožoval, že o celé věci promluví, stačilo mu pohrozit vyhazovem od klubu.

V celém případu byl zatím zadržen fotbalový rozhodčí Martin Bustos a jeho právník. Ten zničil Bustosův mobil, ve kterém byly důkazy, svědčící o zapletení dalších fotbalových funkcionářů do celého případu. Vedle majitelů luxusních klubů, kde byli chlapci zneužíváni, se očekává i obvinění dalších zaměstnanců obou klubů včetně jejich nejvyššího vedení. Předpokládá se vyšetřování a zatýkání postihne i vyšší kruhy argentinské společnosti.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Egyptě bylo objeveno pohřebiště a mumifikační místnost

15.07.2018 06:05 Káhira - Archeologové v Egyptě objevili jižně od Káhiry pohřebiště a místnost pro mumifikaci…

U prezidentského paláce v Mogadišu vybuchly dvě bomby, zahynulo šest lidí

14.07.2018 18:50 Aktualizováno Mogadišo - Dvě silné exploze následované střelbou dnes zazněly poblíž prezidentského paláce v…

V Keni uhynulo sedm kriticky ohrožených nosorožců

13.07.2018 15:03 Nairobi - V Keni tragicky uhynulo sedm kriticky ohrožených nosorožců dvourohých.

Keňský osud řeší zásadní otázku: Kdo může za smrt dívky po neodborně…

12.07.2018 21:54 Nairobi - Nese keňská vláda vinu za smrt mladé Keňanky, která zemřela na komplikace po potratu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama