Uganda zvažuje převzetí části afrických migrantů z Izraele

Kampala - Uganda zvažuje, že z Izraele převezme 500 afrických migrantů. Podle agentury Reuters je to poprvé, kdy tato východoafrická země přiznala, že o žádosti Tel Avivu jedná. Izrael chce vyhostit až 40.000 běženců hlavně z Eritreje a Súdánu. Uganda je přijímání uprchlíků otevřená, v zemi už ale pobývá přes milion Jihosúdánců.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Uprchlíci

"Stát Izrael ve spolupráci s organizacemi pro uprchlíky požádal Ugandu, aby přibližně pěti stovkám Eritrejců a Súdánců umožnila přesídlit na své území. Vláda a ministerstvo tuto žádost zvažují," uvedl ugandský ministr pro mimořádné situace Musa Ecweru, který má na starosti i uprchlíky.

Ugandský ministr zahraničí Okello Oryem na začátku ledna řekl, že neexistuje žádná dohoda o přesunu afrických přistěhovalců z Izraele do Ugandy. Izraelské nevládní organizace na podporu migrantů ale už tehdy tvrdily, že Uganda a Rwanda (předběžně) souhlasily, aby k nim přesídlili Afričané, kteří Izrael dobrovolně opustí. Od roku 2013 dorazilo do Ugandy a Rwandy přibližně 4000 migrantů z Izraele.

Izraelské úřady v lednu vzkázaly mužským migrantům z Afriky, aby z Izraele do dubna odešli s nabízenou finanční pomocí. Jinak je prý vsadí do vězení. Podle Jeruzaléma si mohou vybrat, zda se vrátí do vlasti, nebo vycestují do neupřesněných třetích zemí.

V Izraeli pobývá zhruba 38.000 Afričanů, kteří se do země dostali nezákonně z Egypta před tím, než Izrael v roce 2014 vybudoval na hranici plot. Většinou tvrdí, že utekli před násilím ve vlasti, Izrael je však považuje za ekonomické migranty.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Egyptě bylo objeveno pohřebiště a mumifikační místnost

15.07.2018 06:05 Káhira - Archeologové v Egyptě objevili jižně od Káhiry pohřebiště a místnost pro mumifikaci…

U prezidentského paláce v Mogadišu vybuchly dvě bomby, zahynulo šest lidí

14.07.2018 18:50 Aktualizováno Mogadišo - Dvě silné exploze následované střelbou dnes zazněly poblíž prezidentského paláce v…

V Keni uhynulo sedm kriticky ohrožených nosorožců

13.07.2018 15:03 Nairobi - V Keni tragicky uhynulo sedm kriticky ohrožených nosorožců dvourohých.

Keňský osud řeší zásadní otázku: Kdo může za smrt dívky po neodborně…

12.07.2018 21:54 Nairobi - Nese keňská vláda vinu za smrt mladé Keňanky, která zemřela na komplikace po potratu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama