Osm proroctví starobylého kmene se už vyplnilo. Co nás čeká?

Domorodý americký kmen Hopiů podle serveru Express s „děsivou přesností“ předvídal některé globální katastrofy. Podle jejich proroctví náš svět v „blízké budoucnosti“ skončí, protože na zemský povrch dopadne kometa.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

371

Starověký kmen Hopiů žije v rezervaci v severní části Arizony a v roce 2010 se k němu 18327 osob. Jak poukazuje server, předpovědi Hopiů se už v minulosti vyplnily, mnozí se proto bojí, co bude dál. Kmen totiž tvrdí, že nyní žijeme ve čtvrtém světě, předchozí tři podle nich byly zničeny ohněm a ledem. A i tento svět by mohl už brzy zaniknout.

Kmen předal v roce 1958 hned devět svých předpovědí americkému pastorovi Davidu Youngovi. Vše bylo uveřejněno v roce 1963 Frankem Watersem v Knize lidu Hopi (The Book of the Hopi). S pastorem tehdy mluvil příslušník kmene jménem „Bílé pírko". Ten vysvětloval, že jeho lidé předpovídali „příchod bílého muže, kterým tato zem nepatří a kteří budou své nepřátele srážet bleskem" s odkazem na objevení Ameriky, „příchod otáčejících se kol naplněných hlasy", což má být následná kolonizace kontinentu. Kmen také předpověděl, že že jejich zemi obsadí „velké množství zvířat s dlouhými rohy", což souvisí s následným pasením dobytka.

Jeho předkové předpokládali, že „země bude křižována hady ze železa", což je údajně odkaz na výstavbu železnice po celé Severní Americe. Pátá se týkala toho, že „země bude proťata obří pavoučí sítí", což podle mnohých souvisí s telefony a internetovou komunikací.

Šesté proroctví se týká zavedení silnic a dálnic poté, proroctví uvádí, že „země bude protkána řekami z kamene, které tvoří obrázky na slunci". „Uslyšíte o černém moři, kvůli kterému umře mnoho tvorů a mnoho mladých lidí, kteří budou nosit dlouhé vlasy, jako má můj lid, a kteří vstoupí do kmenů, kde se budou učit způsobům a moudrosti," uvedl před desítkami let Bílé Pírko.

Podle těch, kteří proroctví věří, odkazují zmínky o černém moři k havárii ropné plošiny Deepwater Horizont z roku 2010, lidé s dlouhými vlasy pak znamenají éru hippie a 60. a 70. léta nejen v USA.

Existuje ještě jedno proroctví, které se zatím nenaplnilo a které vyvolává obavy. „Uslyšíte o příbytku v nebesích, vysoko nad Zemí, který spadne a způsobí velkou havárii. Bude to vypadat jako modrá hvězda. Velmi brzy poté obřady mého lidu skončí," uvedl Bílé pírko.

Jeho slova se samozřejmě dají vykládat hned několika způsoby. Jak dodává server Express, někteří věří, že je to předpověď týkající se komety, která narazí do Země a způsobí vyhynutí planety. Jiní mají pocit, že jde o odkaz na čínský Tchien-kung 1 - modrý satelit, který ztratil spojení s Čínou na začátku tohoto roku. Předpokládá se, že dříve nebo později opět dopadne na Zemi.

Témata: konec světa | legenda
Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Paul Manafort se odmítl hájit, prokuratura prý nepředložila přesvědčivé…

14.08.2018 21:44 Washington - Obhájce Paula Manaforta, bývalého šéfa volebního štábu Donalda Trumpa, se rozhodl…

Čistky ve Venezuelë? Kvůli údajnému atentátu na Madura bylo zatčeno…

14.08.2018 21:11 Caracas - V souvislosti s nedávným incidentem, který autoritářská vláda označila za atentát na…

Při požáru domova důchodců zahynulo deset seniorek

14.08.2018 21:05 Santiago de Chile - Na jihu Chile dnes při požáru zahynulo deset seniorek. Pouze další tři ženy se…

Nejtajnější a nejúčinnější zbraň Američanů? Sovětům se ji podařilo dvakrát…

14.08.2018 15:36 Špionáž je obor lidské činnosti, která je obestřena největšími mýty a oparem tajemství. Vedle…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama