Zde je seznam jmen, jděte a zabíjejte. Hackeři z IS poslali svým věrným velmi jasné instrukce

Washington - Skupina hackerů podporujících známou teroristickou skupinu Islámský stát zveřejnila seznam obsahující tisíce jmen a adres občanů především Spojených států a Velké Británie. Právě na tyto cíle by se podle hackerů měli zaměřit osamělí vlci připravení k útoku.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

hacker

Seznam čítající 8786 jmen zveřejnila skupina hackerů napojených na IS, která si říká United Cyber Caliphate (UCC). Informovala o tom skupina SITE, která se věnuje monitorováním činnosti teroristů.

Spolu se seznamem bylo zveřejněno asi šestiminutové video, které obsahuje výhrůžky mířené přímo na prezidenta USA Donalda Trumpa. „Zabijte je kdekoliv, kde je potkáte,“ nařizují džihádisté svým věrným na Západě.

Tato fráze a podobné pokyny se na sociálních sítích objevují poměrně běžně, Islámská stát se tímto způsobem snaží podněcovat své příznivce, aby z vlastní iniciativy prováděli útoky.

„Máme zprávu pro lidi v USA a co je nejdůležitější - pro vašeho prezidenta Trumpa,“ říká skupina. „Vězte, že proti vám budeme i nadále vést válku. Vězte, že vaše protiútoky nás jen posílí. UCC zahájí nový krok ve válce proti vám,“ dodali hackeři.

Dne 16. března skupina UCC zveřejnila video, ve kterém říká, že její vůdce Osed Agha byl zabit při americkém náletu. Hackeři slibovali odplatu za jeho zabití. Skupina slíbila, že „bude pokračovat ve své práci“. Pak se v záběru objevila hořící americká vlajka.

V červenci 2016 skupina hackerů vydala další seznam cílů. Podle SITE seznam obsahoval 1,700 jmen jednotlivců včetně zástupců křesťanských kostelů a židovských synagog ve Spojených státech. FBI v minulosti uvedla, že navázala kontakt s těch, kteří jsou na těchto seznamech. Šlo prý o rutinní proceduru „s cílem přesvědčit potenciální oběti, že mohou být v ohrožení.“

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cohen si tajně nahrál Trumpa, jak řeší peníze pro modelku

20.07.2018 21:06 Washington - Někdejší osobní právník současného amerického prezidenta Donalda Trumpa si krátce před…

Putin navrhl Trumpovi referendum o Donbasu? Ukrajina je značně nervózní

20.07.2018 19:01 Aktualizováno Washington/Moskva/Kyjev - Ruský prezident Vladimir Putin během summitu v Helsinkách svému…

V Missouri se na jezeře převrhla loď, zahynulo 17 lidí

20.07.2018 18:24 Washington - Sedmnáct lidí včetně dětí přišlo ve čtvrtek o život při nehodě turistického…

Trumpův tým je po Helsinkách v depresi. Hrozí hromadný úprk poradců z…

20.07.2018 15:58 Washington - Řada lidí z prezidentského týmu Donalda Trumpa zvažuje urychlený odchod. Po tiskovce v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama