Historie vlajky USA začala před 240 lety, pravidla pro vystavování jsou přísná

Washington - 14. června 1777 byla schválena podoba americké vlajky - bílé hvězdy na modrém poli a červenobílé pruhy. Při jejím vystavování platí velmi přísná pravidla.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Vlajka USA

Vlajku schválil Druhý kontinentální kongres ve Filadelfii. Od té doby slaví Američané 14. června Den vlajky.

Od svého vzniku má americká vlajka šest bílých a sedm červených podélných pruhů symbolizujících 13 původních britských kolonií, které v roce 1776 utvořily Spojené státy americké. Hvězd na modrém poli bylo nejdříve také 13, ale při přijetí každého dalšího státu do unie se jejich počet zvýšil.

Od roku 1960 je jich 50, stejně jako amerických států. Hlavní město Washington, které má samostatný status, ani zámořská území vlastní hvězdu na vlajce nemají.

zdroj: YouTube

Vlajka se nesmí dotknout země a visí-li přes noc, musí být osvětlena. Vlajkový kodex schválený Kongresem také zapovídá užití vlajky k reklamním účelům nebo její tisk na čalounění, kapesníky, ubrousky, krabice nebo cokoli, co se po použití zničí.

Toto pravidlo stejně jako zákaz reklamy se ovšem zcela běžně porušuje, aniž by to budilo pohoršení. Za porušení vlajkových předpisů žádné tresty nehrozí.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trumpova zrada, druhá Jalta? Profesor koriguje americká média

18.07.2018 02:05 Aktualizováno NÁZOR - Před jednáním amerického prezidenta Donalda Trumpa s jeho ruským protějškem Vladimirem…

VIDEO: Američané jsou tupí? Po tomhle videu už nebudete mít pochybnosti

17.07.2018 22:04 Aktualizováno Většina z nás jistě ví, že Afrika je kontinent a leží pod Evropou. Když byste měli naopak…

Trump se vykrucuje? Kontroverzní výrok o Rusku vysvětlil přeřeknutím

17.07.2018 21:55 Aktualizováno Washington - Americký prezident Donald Trump dnes zopakoval, že má plnou důvěru v tajné služby USA…

Trumpova tiskovka s Putinem? Příšerné a neamerické, spustila Albrightová

17.07.2018 19:48 Washington - Ke kritikům prezidenta USA Donalda Trumpa za jeho pondělní tiskovou konferenci s…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama