Herec z Hollywoodu bojuje proti IS. Zatčení Islamisté jsou jako ovečky, říká

Rakká/Manchester - Britská herec z hollywoodských filmů Michael Enright odešel už v roce 2015 bojovat proti samozvanému Islámskému státu. Přidal se ke kurdským bojovníkům a byl svědkem zatýkání a vyslýchání radikálů z IS. Ti jsou prý silní jen tehdy, když bojují s nevinnými a bezbrannými lidmi.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Islámský stát (ISIS)

Zazářil po boku Toma Cruise ve filmu Knight and Day (Zatím spolu. zatím živi) i Johnnyho Deppa v Pirátech z Karibiku: Truhla mrtvého muže. Pak se 53letý britský herec Michael Enright přidal ke kurdským bojovníkům YPG. Stalo se tak v roce 2015 poté, co se dozvěděl o popravě amerického novináře Jamese Foleye takzvaným Islámským státem (IS). Enright tak nyní bojuje proti této organizaci na syrských územích.

Enright, který pochází z britského Manchasteru, dostal od svých kurdských spolubojovníků jméno Mustafa Rojava. Shodou okolností právě v Manchesteru zabil v květnu sebevražedný atentátník 23 lidí na koncertu americké zpěvačky Ariany Grandeové. 

"Útok v Manchesteru ve mně probudil spoustu emocí. Jsem zvyklý na umírání a teroristické útoky, ale tohle bylo jiné. Je to můj domov," řekl pro britský The Sun. "Zlomilo mě to zejména kvůli věku obětí, těm malým dívkám," dodal. Řekl, že útoky v Londýně a Manchesteru mu "zocelily" srdce a učinily ho mnohem odhodlanějším v boji. 

"Daesh (bojovníci islámského státu, pozn. red.) jsou tvrďáky jenom, když bojují s nevinnými, bezbrannými lidmi," míní. "Ale už jsem zatkl a vyslýchal mnoho z nich, když mají svázané ruce, jsou z nich úplné ovečky," dodává. Upřesňuje, že z řad bojovníků neodejde, dokud IS nebude zcela poražen. "V takový okamžiky dám Kurdům jeden velký polibek a pojedu domů do Manchesteru za mojí maminkou, která dostane druhý velký polibek," sděluje herec. 

IS vypsala na Enrightovu hlavu odměnu ve výši 116 tisíc liber, přesto chce herec bojovat i nadále. Islamisté jsou přitom pomalu vytlačování ze svých pevností a úkrytů v iráckém Mosulu a syrském městě Rakká. Boje v Mosulu pokračují, jejich charakter je však lokální a soustředí se pouze na několik čtvrtí, které částečně ovládají radikálové. 

Město následně čeká kompletní přestavba a zabezpečení. Mosul je v troskách zejména kvůli bombám IS, ale také kvůli koaličnímu bombardování. 

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Může se to stát každému: Muže olíznul jeho vlastní pes, lékaři mu museli…

20.08.2018 23:03 Aktualizováno Madison - Otřesným zážitkem si prošel sedmačtyřicetiletý Greg Mauteufel z amerického Wisconsinu.…

Lékaři odebrali chlapci část mozku. Tomu, co se stalo pak, dodnes nikdo…

20.08.2018 23:03 Aktualizováno Pittsburgh - Američtí lékaři se rozhodli pro neobvyklý zákrok. Malému chlapci, který trpěl častými…

Bílý dům propustil autora Trumpových projevů, řečnil v rasistickém klubu

20.08.2018 21:50 Washington - Bílý dům propustil Darrena Beattieho, který pro prezidenta Donalda Trumpa psal projevy…

Hon na homosexuální kněze? Zazněl návrh na radikální čistku v církvi

20.08.2018 20:31 Washington - Konzervativci v USA volají po čistce mezi homosexuálními kněžími. Odpůrci tak…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama