Hadi místo chipsů? Z Hong Kongu přijel nelegální balíček

Los Angeles – V úterý policisté zatkli muže z Los Angeles, který plánoval pašovat živé a silně jedovaté kobry královské. Jak chtěl tato nebezpečná zvířata přepravovat? V plechovkách po bramborových chipsech.

Přidejte svůj názor

Královská kobra - ilustrační foto

Čtyřiatřicetiletý Rodrigo Franco byl obviněn z ilegálního dovozu zboží do Spojených států, policie ho spojila s balíkem z Hong Kongu, který zachytili američtí celníci 2. března. Tento balík obsahoval tři hady, kteří byli dlouzí 0,6 metru.

V balíku byly kromě hadů také tři čínské želvy s měkkým krunýřem. Tyto želvy navíc trpěly vzácnou poruchou kožní pigmentace, která je známá jako albinismus. Ten den podle obžaloby Franco poslal balík se šesti chráněnými želvami.

Podle National Geographic je kobra královská známá pod latinským jménem Ophiophagus hannah a patří k nejdelším jedovatým hadům se svou délkou až 5 a půl metru. V ohrožení kobra dokáže zvednout třetinu své délky ze země.

Podle obžaloby se Franco během rozhovoru s policií přiznal, že mu před tím z Hong Kongu přišlo dohromady 20 kober královských ve dvou dávkách. Ty však prý zahynuly při převozu. Francovi zatím hrozí maximálně 20 let ve vězení, ačkoliv federální odsouzení obvykle vyžadují menší tresty.

Podle ABC News policisté získali povolení k domovní prohlídce Francova domu v Monterey park a našli mládě krokodýla Moreletova, několik kajmanek supích, kajmanek dravých a také démantovitých želv. Tato zvířata jsou americkými zákony chráněna.

Federální agenti také prohledali Francův telefon a našli zprávy, které si Franco posílal s někým v Asii o posílání želv a hadů mezi Hong Kongem a Spojenými státy. Franco ve zprávách uvedl, že už dříve dostal živé kobry a pět nových hadů chtěl dát někomu z příbuzných.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejtajnější a nejúčinnější zbraň Američanů? Sovětům se ji podařilo dvakrát…

14.08.2018 15:36 Špionáž je obor lidské činnosti, která je obestřena největšími mýty a oparem tajemství. Vedle…

Pozastavení smlouvy o otevřeném nebi? USA se dostaly do křížku s Ruskem

14.08.2018 11:53 Moskva/Washington - Moskva s nelibostí rozhodnutí USA zmrazit spolupráci s Ruskem v rámci Smlouvy o…

Avokádo jako symbol luxusu. Exotickému zboží ohrožuje Trumpova politika

14.08.2018 10:20 Washington - Avokádové toasty a drahé ovocní šťávy jsou posledním hitem dnešních kaváren. Ceny na…

Rusko po summitu v Helsinkách očekávalo vstřícnost USA, přepočítalo se

14.08.2018 10:01 Washington - Ruské vedení bylo podle CNN potěšeno průběhem summitu v Helsinkách. Kreml prý ale…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama