Vylidněné Miami je městem duchů. Ti, kteří zůstali, se Irmy nebojí

Miami – Ulice pobřežního města na Floridě a oblíbeného letoviska zejí prázdnotou. Miami sice bude mít štěstí a přímo v cestě bouři nestojí, proto zdejší lidi nepostihl přímý příkaz k evakuaci. Přesto se většina uchýlila na doporučení vlády do bezpečí. Ti, kteří zůstali, si mohou na vlastní kůži vyzkoušet, jak by jejich město vypadalo při případné apokalypse.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Miami

Jen pár hodin předtím, než bude platit zákaz vycházení, se pár dobrodruhů vydává do ulic. Sedí na pláži a dívají se na rozbouřené moře, vlny jsou vyšší a silnější. Právě vítr a voda jsou teď nepředvídatelné elementy, nejsilnější zbraně Irmy, která je považována za nejhorší cyklón poslední dekády.

„Tohle je situace ohrožující životy. Nikdy jsme nic podobného nezažili,“ oznámil v sobotu guvernér státu Rick Scott. Někteří uposlechli jeho rad a vydali se do bezpečnějších míst, čtvrtina obyvatel poloostrova se tak musela přesunout. Jenže se našlo i pár takových, kteří chtějí využít jedinečné příležitosti. Miami je nesmírně populárním mezi turisty, ve dne i v noci máte ulice plné lidí. Kdy jindy se by sám znovu naskytla příležitost procházet se městem bez přítomnosti dalších?

Pohled je to skutečně bizarní. Tiché mrakodrapy, kokosové palmy ohýbané větrem a opuštěné vysoké stavební jestřáby, které se točí sem a tam. „Není tady co dělat, obchody jsou zavřené, kino taky, náš hotel je plný reportérů,“ řekl Bill and Shelly Wimberlyovi, kteří se šli projít předtím, než vstoupí v platnost zákaz vycházení.

Na Miami Beach se přivázal polonahý muž bez trička ke sloupu, na pažích má růžové nafukovací rukávky. Hodlá tam zůstat, dokud se bouře nepřežene, přinejhorším by ho plovoucí rukávy zachránily před utonutím. Lidí se mu smějí, ale nikdo mu to nerozmlouvá. Osamoceně se po pláží prochází taky muž s detektorem kovu. Na dotaz reportérů, zda už něco objevil, odpověděl, že ani halíř. Na dalším místě je už ale trochu živěji. Skupinka lidí obklopila duchovního, který jim káže o konci světa.

Důvody lidí, proč zůstávají, jsou různorodé. Někteří mají pocit, že nemají kam jít, jiní to vnímají jako boží trest a bouře je pro ně tak životné zkouškou. Jiní si v podstatě přejí jen zažít ticho bez civilizačního hluku. Jediné, co totiž v Miami uslyšíte, je silný vítr a skřípání vysokých jestřábů. Nebe je zamračené, ale po ptácích ani stopa.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ruská "špiónka" Butinová na to šla i přes postel? V USA se objevily…

19.07.2018 09:08 Washington - Údajná ruská špiónka Marija Butinová (29), kterou zadržují americké úřady, podle médií…

Ráj na zemi se změnil v odpudivou skládku, pláž zaplavily tuny odpadků …

19.07.2018 07:32 Santo Domingo - Karibik je pokládán za ráj na zemi, v případě pláže města Santo Domingo to ale…

Trump ostře do Putina: Za zasahování Ruska do voleb nese zodpovědnost…

19.07.2018 05:16 Washington - Za ovlivňování amerických prezidentských voleb v roce 2016 Ruskem nese osobní…

Další facka pro NATO? Agresivita Černé Hory může vyvolat světovou válku,…

18.07.2018 22:30 Aktualizováno Washington/Podgorica - Americký prezident Donald Trump má na svém kontě další sporný výrok. V…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama