Zeman si dal v USA cigaretu s Lavrovem. Ovčáček je vyfotil a vyvolal peklo na sociálních sítích

New York/Praha – Český prezident Miloš Zeman je právě v USA, na půdě Valného shromáždění OSN vystoupil v úterý se svým projevem. Jeho mluvčí Jiří Ovčáček zveřejňuje fotografie z USA na sociálních sítích. Jedna z nich ukazuje, že se Zeman také setkal se šéfem ruské diplomacie. Právě ona vyvolala snad větší reakce, než samotný projev prezidenta.

Přidejte svůj názor 137 komentářů

Prezident Miloš Zeman

Zeman ve všeobecné rozpravě Valného shromáždění OSN upozornil na to, že svět stále nedokázal rozhodně zasáhnout proti terorismu. Vyzval k vytvoření silného úřadu OSN, který by mohl proti teroristům zasahovat všemi prostředky, včetně vojenské síly. Zeman také prohlásil, že teroristé se skrývají i v migrační vlně. Vyzval ke stabilizaci zemí, odkud migranti pocházejí, odmítl podporu migrace.

Pozornost ale také vyvolalo dění mimo světla reflektorů. Ovčáček na svém facebookovém profilu i na twitteru zveřejnil fotku, na které si Zeman vychutnává cigaretu společně s Lavrovem. „Pan prezident se v sídle OSN v New Yorku neplánovaně setkal s ministrem zahraničí Ruské federace Sergejem Lavrovem,“ napsal k tomu mluvčí Hradu.

Tato fotka vzbudila bouřlivé emoce, přímo na twitteru Jiřího Ovčáčka se k ní vyjádřily desítky Čechů – většinou hodně negativně. „Na koho to hrajete? Prý neplánovaně. Notičky předány a aktualizovány? Vy jste fakt ubožáci,“ vzkázal Hradu uživatel Štěpán Mareček.

Další uživatel si přisadil: „To jsou náhody, předání instrukcí proběhlo bez závad.“ „Hlavně, že mají v OSN popelníčky, bez nich by to nešlo. Lavrov předal Zemanovi jeho projev? Nebo jiné noty, podle kterých teď Zeman pojede?“ dodal Jaroslav Bulíček.

„Neplánovaně? Aha, já úplně zapomněl, že hradu plánuje KGB...“ rýpnul si uživael s přezdívkou Antonius Block. „Úporná snaha pos*at to téhle zemi před odchodem z funkce co nejvíc je až dojemná,“ nebral si servítky uživatel Pingoo. „Aby se Zeman vůbec ve zdraví dožil návratu do vlasti,“ projevil starost o Zemana uživatel Zabiczka.

Někteří také poukazují, že si Zeman rozhodně mohl vybrat lepší společnost. „Barák plny nejvyšších představitelů všech zemí světa a vy z toho vytřískáte cígo s Lavrovem a Trumpovu exmanželku. Je tam za hvězdu, koukám,“ okomentoval Zemanův program Martin Straka. „Když mu to pořád nevychází s tím Trumpem, tak alespoň jiného psychopata do sbírky? Škoda, že nebyl po ruce Putin, nebo Kim, viďte?“ přisadil si Tomáš Panocha.

Vstupte do diskuze (137)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump ještě víc přitvrdí. Rada Bílého domu chystá nové tažení proti…

19.06.2018 10:30 Washington - Podle informací serveru Politico připravuje Bílý dům několik dalších kroků k omezení…

Trump hrozí Číně dalšími cly

19.06.2018 03:01 Washington - Americký prezident Donald Trump požádal Úřad obchodního zmocněnce USA o vyčlenění…

USA a Jižní Korea neuspořádají srpnové manévry

19.06.2018 02:20 Washington - Spojené státy a Jižní Korea neuspořádají tradiční srpnové rozsáhlé manévry. Oznámila…

Návrat na Měsíc nebo válka ve vesmíru? Pentagon vytvoří sekci vesmírných…

18.06.2018 22:24 Washington - Americké ministerstvo obrany vytvoří nezávislou sekci vesmírných sil, která bude…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama