Trump připravil nová protiimigrační opatření. Vyvolají opět rozruch?

Washington - Americký prezident Donald Trump by měl zveřejnit nová protiimigrační opatření, jimiž hodlá nahradit zákaz udělování víz občanům šesti převážně muslimských zemí.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Donald Trump, 45. prezident USA

Platnost Trumpova kontroverzního výnosu z března končí dnes a prezident se jej podle médií chystá nahradit přesněji zacílenými omezeními, která mu doporučilo ministerstvo vnitřní bezpečnosti.

"Úřadující ministryně doporučila kroky, které jsou tvrdé a šité na míru, včetně cestovních omezení a rozšířeného prověřování pro určité země," řekl podle agentury AP poradce ministryně Elaine Dukeové Miles Taylor. Kterých zemí se budou nová opatření týkat, úřad nesdělil.

Trump by podle AP mohl s prohlášením vytyčujícím novou protiimigrační strategii vystoupit již dnes, žádné oficiální informace to však nepotvrzují.

Doporučení ministerstva zohledňují například to, zda jednotlivé země vydávají biometrické pasy či sdílejí informace o trestní minulosti či teroristických vazbách svých občanů. Americké úřady se v průběhu platnosti dosavadního zákazu obrátily na řadu potenciálně rizikových zemí a ty, které nespolupracovaly, se mohou ocitnout na novém seznamu.

Březnový výnos zakázal občanům Íránu, Jemenu, Libye, Somálska, Súdánu a Sýrie na 90 dní vstup do USA a na 120 dní znemožnil vstup do země lidem odkudkoli na světě, kteří by mohli být uznáni jako uprchlíci. Nařízení zdůvodnil jako prevenci před teroristickými útoky, část americké společnosti jej však odmítala akceptovat jako diskriminaci na základě víry.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Radikální změny na komunistické Kubě? O nové ústavě se rozhodne v referendu

14.08.2018 08:19 Havana - 24. února 2019 se na Kubě bude konat referendum o nové ústavě, která má oficiálně uznat…

USA nejsilnější v historii. Trump podepsal rekordní vojenský rozpočet

14.08.2018 03:55 Fort Drum (USA) - Americký prezident Donald Trump dnes podepsal rekordní vojenský rozpočet na…

Podivná smrt: Po rvačce řidičů jeden mrtvý, vraha pak zabilo jiné auto

14.08.2018 02:35 Sacramento - Po srážce dvou aut na dálnici v severní Kalifornii se strhla v pondělí mezi oběma…

Jak ukrást americkou raketu? Sovětům se to podařilo hned dvakrát

13.08.2018 22:00 Aktualizováno Špionáž je obor lidské činnosti, která je obestřena největšími mýty a oparem tajemství. Vedle…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama