Sexuální skandál v USA: Exkongresman a manžel poradkyně Clintonové jde do vězení

New York – Americký soud dnes poslal na 21 měsíců do vězení bývalého amerického kongresmana Anthonyho Weinera za sexuální elektronickou komunikaci s patnáctiletou dívkou. Informovala o tom agentura AP. 

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Soud, ilustrační fotografie

Případ zasáhl do loňské prezidentské kampaně v USA, Weiner totiž je manželem Humy Abedinové, která je dlouholetou blízkou spolupracovnicí neúspěšné demokratické kandidátky do Bílého domu Hillary Clintonové. Abedinová kvůli skandálu od manžela loni odešla, letos podala žádost o rozvod.

Demokratický exkongresman mohl dostat až desetiletý trest, Weiner se ale dohodl s prokuraturou, uznal svou vinu a zřekl se práva na odvolání. Za to prokuratura žádala vězení v délce 21 až 27 měsíců. Do káznice musí Weiner nastoupit nejpozději 6. listopadu, rovněž musí zaplatit pokutu 10.000 dolarů (220.000 korun) a podrobit se terapii pro sexuální delikventy.

Politik opakovanými sexuálními prohřešky přišel o slibně nastartovanou kariéru. Před čtyřmi lety, když se ucházel o křeslo newyorského starosty, se na veřejnost dostal záznam o jeho peprné korespondenci s jistou mladou ženou. Už v roce 2011 rezignoval na post v Kongresu poté, co vyšlo najevo, že několika ženám rozeslal své intimní fotografie.

Federální úřad pro vyšetřování (FBI) Weinerovi v rámci zajišťování důkazů v září zabavil počítač, v němž pak vyšetřovatelé našli velké množství e-mailů odeslaných ze soukromého poštovního účtu Clintonové v době, kdy byla ministryní zahraničí. Později vyšlo najevo, že poštu nahrála do počítače jako do záložního média dlouholetá poradkyně Clintonové Huma Abedinová.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vztahy mezi Ruskem a USA jsou špatné, po summitu se snad změní, doufá Trump

16.07.2018 19:36 Helsinky - Americký prezident Donald Trump dnes prohlásil, že vztahy mezi Spojenými státy a Ruskem…

Putin dal americkému prezidentovi oficiální míč fotbalového šampionátu,…

16.07.2018 19:14 Helsinky – Na dnešní tiskové konferenci v Helsinkách se ruský prezident Vladimir Putin neopomněl…

Jednání s Trumpem bylo úspěšné a užitečné, pochvaloval si Putin. Mluvilo…

16.07.2018 19:01 Helsinky - Na rusko-americkém summitu, který se dnes konal v Helsinkách, panovala otevřená a…

Dusno v USA: Putin je vrah, lhář a podvodník. Trump by mu neměl prokazovat…

16.07.2018 16:14 Aktualizováno Helsinky/Washington – Setkání amerického prezidenta Donalda Trumpa a jeho ruského protějška…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama