Nejméně šest Trumpových poradců užívalo soukromý e-mail

Washington - Dle informací list The New York Times nejméně šest blízkých poradců amerického prezidenta Donalda Trumpa využívalo ke služebním účelům soukromý e-mail. Nikdo z nich se na dotazy médií k tomuto tématu nevyjádřil, jde přitom o citlivé téma.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Bílý dům, Washington D.C., USA

Vedle prezidentova zetě Jareda Kushnera šlo například o bývalého vrchního stratéga Stephena Bannona, někdejšího personálního šéfa Bílého domu Reince Priebuse či Ivanku Trumpovou.

Kushner byl prvním Trumpovým spolupracovníkem, u něhož o víkendu média na používání soukromé schránky upozornila. Jeho advokát vzápětí přiznal, že od ledna do srpna takto manžel prezidentovy dcery Ivanky odeslal téměř stovku e-mailů. Většinou prý šlo o přeposílání novinových článků či politických komentářů. NYT uvedl, že dalšími lidmi provozujícími tuto praxi byli poradci Gary Cohn a Stephen Miller.

Donald Trump z e-mailové aféry učinil jedno z hlavních témat loňské prezidentské kampaně, když vytrvale kritizoval Hillary Clintonovou.

Případem se zabýval Federální úřad pro vyšetřování (FBI), který označil používání soukromého poštovního účtu za krajně neodpovědné, nikoli ale trestné. Šéf FBI informoval veřejnost o pokračujícím vyšetřování Clintonové jen několik dní před listopadovými volbami, čímž podle ní ovlivnil výsledek hlasování v její neprospěch.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Obchodní válka se blíží, rozhodne se o budoucnosti Merkelové? Analytik…

25.06.2018 00:01 NÁZOR - V tomto týdnu se velká pozornost přesune k Evropě, očekává ekonomický analytik Hamish McRae…

Trump se s migranty odmítá párat: Vyhostit okamžitě a bez soudů

24.06.2018 18:41 Washington - Vláda USA stále zadržuje 2053 dětí imigrantů zatčených v rámci "nulové tolerance"…

Byla vydražena zbraň ze Star Wars, fanoušek zaplatí pořádný balík

24.06.2018 16:42 New York - V USA byl vydražen blaster, tedy puška vystřelující energetické paprsky, který patřil…

Vláda USA navrátila migrantům 522 odebraných dětí, právníci hovoří o…

24.06.2018 11:59 Aktualizováno Washington - Vláda USA vrátila do rodin migrantů 522 dětí, dalších 16 se ke svým rodinám dostane…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama