Tajemství potopené ponorky odhaleno? Argentinská armáda našla příčinu neštěstí

Buenos Aires - Před dvanácti dny se potopila ponorka argentinských vojenských námořních sil San Juan. Od té doby se pokoušely vyšetřovací složky zjistit, proč došlo na palubě ponorky k výbuchu. Svoji verzi poprvé od katastrofy zveřejnila samotná Argentina, zprávu přinesla agentura RIA.

Přidejte svůj názor 25 komentářů

ponorka ARA San Juan (S-42)

K výbuchu prý nejspíš došlo kvůli vysoké koncentraci vodíku v ponorce, to oznámil argentinským médiím jeden z představitelů vojenského námořnictva Argentiny Enrique Balbi.

"Vzhledem k tomu, že došlo k výbuchu, jenž nebyl vyvolaný torpédy, jelikož na palubě San Juan žádná nebyla, dá se předpokládat, že byl způsobený nahromaděným vodíkem," řekl Balbi na tiskové konferenci.

To však nemění nic na tom, že Argentinci zatím nevědí, proč se vodík v takovém množství v ponorce shromáždil.

Mezitím argentinské vojenské síly vyjádřila naději na to, že posádka v ponorce je ještě živá. "Smutníme nad tím, co se stalo lidem na palubě, avšak přes to, že hledání ponorky trvá již 11 dní, nemůžeme vyloučit, je posádka v extrémních podmínkách stále na palubě San Juan žije," oznámil Balbi.

Připomeňme, že argentinská ponorka se potopila 15. listopadu. Na palubě bylo 44 lidí, přičemž se spekuluje, že dva z nich stihli plavidlo opustit před osudným výbuchem.

Záchranný tým tvoří dohromady 10 argentinských vojenských lodí, britský ledoborec a tři americká letadla. Svoji pomoc nabídly Brazílie, Chile, Uruguay a Jihoafrická republika.

Vstupte do diskuze (25)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Další facka pro NATO? Agresivita Černé Hory může vyvolat světovou válku,…

18.07.2018 22:30 Aktualizováno Washington/Podgorica - Americký prezident Donald Trump má na svém kontě další sporný výrok. V…

Ruská špiónka ovlivňovala politiku USA? Amerikou otřásá nová kauza, Moskva…

18.07.2018 22:20 Aktualizováno Washington - Americké ministerstvo spravedlnosti v úterý rozšířilo obvinění proti zadržené Rusce…

Bílý dům žehlí další Trumpův výrok. Pře se s novináři kvůli slovíčku "ne"

18.07.2018 21:23 Aktualizováno Washington - Na dotaz, zda se Rusko pokouší dál ovlivňovat dění v USA, dnes odpověděl americký…

Vondráček jednal v Kongresu USA. Chce zlepšit vztahy po vzoru Havla a…

18.07.2018 18:47 Washington - Předseda české Sněmovny Radek Vondráček se dnes v rámci oficiální návštěvy USA setkal…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama