Připravují se USA na válku? Musíme mít převahu nad nepřítelem, hlásá Pentagon

Washington - Největší nákupčí zbraní ve Spojených státech připravil seznam požadovaných technologií, které mají zlepšit koordinaci výzkumu a vývoje oddělení obrany, včetně těch v amerických laboratořích a vládou financovaných výzkumných centrech. Informoval o to server Defense One.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Pentagon

Pentagon připravuje novou strategii na modernizaci obrany Spojených států. Na Reaganově národním obranném fóru, které se koná každý rok a kterého se účastní špičky vojenského průmyslu a vlády, to řekla reportérům Ellen Lordová, tajemnice Ministerstva obrany pro akvizici, technologie a logistiku.

"Domníváme se, že musíme vybrat konkrétní omezený počet oblastí, na ty se soustředit a financovat je," řekla a dodala, že by se mělo jednat především o moderní technologie ve vojenství.

"Cílem nové 'modernizační strategie' je, abychom si mohli být jisti všemi službami a prostředky, které budeme využívat. Musíme díky nim mít převahu nad našimi protivníky," poznamenala na fóru.

"Abychom tohoto dosáhli - zejména s omezeným rozpočtem, jímž disponujeme - musíme mít velmi koncentrovanou strategii, která zajistí, že veškeré naše zdroje budou použitelné na sto procent, díky čemuž budeme mít jistotu, že naše technologie dosáhnou té nejvyšší úrovně," uvedla Lordová.

K tomu dodala, že konkrétní plán na financování americké obrany by měl být hotov v příštím roce.

Jednou z technologií, o které Lordová mluvila, by měla být hypersonika, konkrétně výroba silných motorů, které umožní raketám letět rychlostí šestkrát vyšší než je rychlost zvuku.

Nový plán počítá jak s koordinováním projektů financovaných jednotlivými vojenskými laboratořemi, tak s těmi, na které bude přispívat vláda a úřad ministra obrany.

"Myslím si, že pokud sladíme všechny tyto kroky, bude náš systém velmi efektivní. Velmi se na to těším," uzavřela Lordová.

Vstupte do diskuze (11)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trumpova zrada, druhá Jalta? Profesor koriguje americká média

18.07.2018 02:05 Aktualizováno NÁZOR - Před jednáním amerického prezidenta Donalda Trumpa s jeho ruským protějškem Vladimirem…

VIDEO: Američané jsou tupí? Po tomhle videu už nebudete mít pochybnosti

17.07.2018 22:04 Aktualizováno Většina z nás jistě ví, že Afrika je kontinent a leží pod Evropou. Když byste měli naopak…

Trump se vykrucuje? Kontroverzní výrok o Rusku vysvětlil přeřeknutím

17.07.2018 21:55 Aktualizováno Washington - Americký prezident Donald Trump dnes zopakoval, že má plnou důvěru v tajné služby USA…

Trumpova tiskovka s Putinem? Příšerné a neamerické, spustila Albrightová

17.07.2018 19:48 Washington - Ke kritikům prezidenta USA Donalda Trumpa za jeho pondělní tiskovou konferenci s…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama