Jižní Kalifornii zasáhl mohutný požár, vyhnal 27 tisíc lidí z domovů

Santa Paula - Kolem 27.000 lidí bylo na jihu amerického státu Kalifornie donuceno opustit svoje domovy kvůli mohutnému požáru. Ten zasáhl již více než 12.500 hektarů křovin a jiných porostů a zničil asi 150 budov.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Požár v Jižní Kalifornii

 Jeden člověk přišel o život. Proti živlu bojuje přes 500 hasičů, kteří zatím nemají šanci ho kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám ovládnout. Severně od Los Angeles vane vítr, jehož rychlost v nárazech dosahuje 80 kilometrů v hodině.

Podle zástupce hasičů přímořského okresu Ventura nejsou vyhlídky na lokalizaci požáru příznivé. "Je to opravdu matka příroda, která rozhodne, kdy budeme moci (požár) uhasit," řekl Mark Lorenzen.

Podle jeho slov požár rychle míří k městu Ventura, které má 100.000 obyvatel. Zatím ale ohroženo není. Ráno místního času mají hasiči dostat posily a proti ohnivé frontě budou nasazena také cisternová letadla.

Kvůli požáru přišlo o dodávky elektřiny na 260.000 odběratelů.

Letošek patří co do počtu obětí požárů k nejhorším v Kalifornii. V říjnu přišlo o život ve vinařské oblasti na severu státu více než 40 lidí.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trumpova zrada, druhá Jalta? Profesor koriguje americká média

18.07.2018 02:05 Aktualizováno NÁZOR - Před jednáním amerického prezidenta Donalda Trumpa s jeho ruským protějškem Vladimirem…

VIDEO: Američané jsou tupí? Po tomhle videu už nebudete mít pochybnosti

17.07.2018 22:04 Aktualizováno Většina z nás jistě ví, že Afrika je kontinent a leží pod Evropou. Když byste měli naopak…

Trump se vykrucuje? Kontroverzní výrok o Rusku vysvětlil přeřeknutím

17.07.2018 21:55 Aktualizováno Washington - Americký prezident Donald Trump dnes zopakoval, že má plnou důvěru v tajné služby USA…

Trumpova tiskovka s Putinem? Příšerné a neamerické, spustila Albrightová

17.07.2018 19:48 Washington - Ke kritikům prezidenta USA Donalda Trumpa za jeho pondělní tiskovou konferenci s…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama