V Kalifornii zuří šest ničivých požárů. Ženu v autě zadusil kouř, uhořelo 25 koní

Los Angeles - Kalifornii momentálně trápí šest velkých požárů, které už zničily 57.000 hektarů porostů. 750 budov lehlo popelem. Šest lidí a čtyři hasiči utrpěli zranění. Úřady potvrdily první oběť. Je jí 70letá žena, která se snažila utéct před plameny. Prezident Donald Trump v pátek vyhlásil celou Kalifornii za oblast katastrofy, což umožní rychlé odblokování federálních peněz.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Požár v Jižní Kalifornii

Virginie Pesolaová ze Santa Paula je první mrtvou, která je spojená s nynějšími požáry. Její tělo bylo nalezeno v autě, které havarovalo na evakuační trase v okrese Ventura ve středu večer. Podle lékaře byl příčinou její smrti náraz a nadýchání kouře.

8700 hasičům nyní pomáhá zpomalit šíření požárů mírnější počasí, podle předpovědí však výhled zůstává nepříznivý. Teploty budou nad normálem a vítr se sice uklidňuje, ale stále má rychlost až 80 kilometrů v hodině a mění prudce směr. Podmínky na jihu státu jsou označeny za "mimořádně nebezpečné" - půda je velmi suchá a teploty vysoké. Dva z nejnebezpečnějších požárů se zatím podařilo potlačit nejvýše z deseti procent.

zdroj: YouTube

V oblasti požárů je mnoho rančů, takže evakuovat je třeba také koně, ale ne všude se to podařilo. V jezdeckém centru v San Luis Rey uhořelo 25 koní. Jedna z ošetřovatelek utrpěla při snaze o záchranu zvířat popáleniny druhého a třetího stupně na více než polovině těla a je v kritickém stavu v nemocnici v San Diegu.

Oheň, který hoří od pondělka severně od Los Angeles, zničil 53.000 hektarů porostů a 400 staveb a dalších 85 silně poničil. Dalších 15.000 domů stále ohrožuje. Na sociálních sítích se množí výzvy k poskytnutí pomoci. Jedna střední škola ve Ventuře požádala o základní potřeby a hygienické přípravky.

Požáry se šíří severozápadním směrem a ohrožují i Santa Barbaru. Kalifornský guvernér Jerry Brown tam proto vyhlásil mimořádný stav.

Šest ohnisek dostalo svá jména. Nejničivější je Thomas, který pokrývá oblast od Santa Pauly v okrese Ventura po pacifické pobřeží. Vytváří hustý kouř, který redukuje viditelnost na půl kilometru.

V době největšího vrcholu požárů bylo nuceno opustit domov 210.000 lidí. V některých oblastech již byly příkazy k evakuaci zrušeny, což přivítalo mnoho lidí, kteří v provizorních úkrytech čekají na to, aby zjistili, zda jejich domy přežily. Desítky tisíc domů jsou však v některých oblastech stále v ohrožení.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trumpova zrada, druhá Jalta? Profesor koriguje americká média

18.07.2018 02:05 Aktualizováno NÁZOR - Před jednáním amerického prezidenta Donalda Trumpa s jeho ruským protějškem Vladimirem…

VIDEO: Američané jsou tupí? Po tomhle videu už nebudete mít pochybnosti

17.07.2018 22:04 Aktualizováno Většina z nás jistě ví, že Afrika je kontinent a leží pod Evropou. Když byste měli naopak…

Trump se vykrucuje? Kontroverzní výrok o Rusku vysvětlil přeřeknutím

17.07.2018 21:55 Aktualizováno Washington - Americký prezident Donald Trump dnes zopakoval, že má plnou důvěru v tajné služby USA…

Trumpova tiskovka s Putinem? Příšerné a neamerické, spustila Albrightová

17.07.2018 19:48 Washington - Ke kritikům prezidenta USA Donalda Trumpa za jeho pondělní tiskovou konferenci s…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama