Šokující zpráva z Pentagonu: Američané oficiálně vyšetřovali UFO

Washington - Pentagon oficiálně potvrdil to, o čem se dohadovali mnozí už léta. Americké ministerstvo obrany mělo oddělení pro vyšetřování UFO. Oddělení vyšetřovalo "vznášející se objekty" nebo takové, které se pohybovaly vysokou rychlostí. Jak se to s vyšetřováním UFO dnes? Informaci přinesla televizní stanice Sky.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

UFO

Podle amerického deníku New York Times trval americký Program pro identifikaci hrozeb v pokročilé letecké dopravě, který měl hledat a vyšetřovat neidentifikovatelné létající objekty, od roku 2007 do roku 2012, kdy podle všeho skončil. Ve zprávě se píše, že ročně stál projekt 22 milionů dolarů (přes 400 milionů korun).

Noviny napsaly, že se v rámci programu vytvářely dokumenty, které popisují "pozorování létajících strojů, které se pohybovaly ve vysokých rychlostech, nebo se vznášely, a to bez identifikovatelného pohonu".

Program nebyl podle médií klasifikován, ale o jeho existenci veděl jen velmi omezený počet lidí. Rovněž bylo řečeno, že počátky financování se zdařily díky nadšení bývalého demokratického senátora Harryho Reida, který obdivoval vesmír a vše s ním spojené.

Reid včera zveřejnil odkaz na článek listu New York Times na Twitteru, ke kterému přidal komentář: "Pravda je venku. Skutečně."

Zprávu okomentovala i bývalá mluvčí Reida Kristen Orthmanová: "Pokud jste někdy mluvili s Harry Reidem déle než 60 sekund, nepřekvapí vás, jak miluje studium UFO, má na to čich."

Na zveřejnění článku vzápětí reagovala mluvčí Pentagonu Laura Ochoavoá, která pro agenturu Reuters vzkázal: "Program pro identifikaci hrozeb v pokročilé letecké dopravě byl naplánovaný do roku 2012."

Zároveň odmítla, že by program pokračoval dál. "Zjistili jsme, že existují problémy, které by měly mít vyšší prioritu a zasloužily si vyšší financování. Proto bylo v nejlepším zájmu Ministerstva obrany, aby se financovaly jiné projekty," sdělila Ochoaová.

Ministerstvo obrany USA však neřeklo jasně, zda tento program stále funguje, nebo byl ukončen. Mluvčí ministerstva k tomu neřekla žádnou konkrétní informaci: "Ministerstvo obrany bere v potaz všechny reálné i potenciální hrozby. Naším úkolem je být připraven k akci, kdykoli to bude potřebné."

Vstupte do diskuze (10)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Po zastřelení černocha to v Chicagu vře. Policie zveřejnila VIDEO z…

16.07.2018 08:03 Chicago - Policie v americkém městě Chicago má po zastřelení muže obavy z pouličních protestů.…

Nový prezident Mexika si utáhne opasek. Škrty se výrazně dotknou i úředníků

16.07.2018 07:09 Mexiko - Andrés Manuel López Obrador, který se v prosinci ujme úřadu mexického prezidenta, si hodlá…

USA se s KLDR dohodly na vyhledávání pozůstatků amerických vojáků

15.07.2018 18:21 Washington - Američtí a severokorejští vyjednavači se dohodli na obnově vyhledávání pozůstatků…

Většina států světa se dohodla na paktu o migraci

14.07.2018 17:18 Aktualizováno New York - Více než 190 zemí světa schválilo v pátek podobu globálního paktu o migraci.

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama