Američané se bouří. Chtějí předělat novou epizodu Star Wars

Los Angeles - Podle ohlasů od kritiky je osmá epizoda Star Wars povedená. Zejména se chválí krok trochu jiným směrem. S tím ovšem nesouhlasí zarytí fanoušci série, kteří dokonce požadují, aby se režisér nejnovějšího dílu omluvil.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

First Order - ti zlí jsou už zase vesmírní nacisti.

Ačkoliv Star Wars: Poslední z Jediů válcuje americká kina, divácké ohlasy nejsou takové, jaké by si tvůrci představovali. Co producenti na snímku chválí, publikum nesnáší. Podle filmového serveru RottenTomatoes.com, který slouží jako místo, kde film hodnotí jak kritici, tak diváci, má nejnovější epizoda nejnižší procento oblíbenosti u publika. Ukazatel hlásí pouhých 51 % spokojených diváků. Klony útočí, kteří diváci považovali dodnes podle tamního serveru za nejhorší, se "pyšní" 57 %. 

Nespokojenost se pomalu odráží na tržbách, které nebudou ani v nejmenším tak obrovské, jako v případě minulé epizody (sedmý díl vydělal dvě miliardy). Pokud Poslední z Jediů utrží 1,5 miliardy, bude to úspěch. Za pár dní se už přehoupne přes hranici jedné miliardy dolarů. 

To však vůbec nezajímá naštvané fanoušky, kterým osmá epizoda zkazila Vánoce. Po premiéře snímku vzniklo několik petic. Jedna z nich režiséra Riana Johnsona vyzývá, aby se omluvil a přiznal, že film dopadl hrozně. Jiná petice zase zmiňuje, že Johnson urazil nejvěrnější fanoušky tím, jak zachází s klasickými postavami. Většina příznivců Star Wars těžce nese, jak moc se jejich hrdina Luke Skywalker ve filmu promění. 

V petici, kterou zatím podepsalo více jako 7 tisíc lidí, iniciátor Henry Walsh požaduje, aby byl osmý díl předělán. "Epizoda VIII byla výsměchem. Kompletně zničila odkaz Luka Skywalkera a Jediů. To nemůže být spraveno. Posuňte Epizodu IX a na místo toho předělejte Epizodu VIII, jedině tak lze napravit Skywalkerův odkaz, nedotknutelnost a osobnost," žádá auror petice Walsh.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Američtí demokraté i republikáni jsou zděšení: Trump se projevil jako…

16.07.2018 21:27 Washington – Velké rozčarování dávají najevo američtí politici kvůli tomu, že se prezident Donald…

Američané si u WTO stěžují na odvetu za cla na ocel a hliník

16.07.2018 20:12 Washington – Americká vláda podala u Světové obchodní organizace (WTO) stížnost na cla, která…

Putin a Trump přivítali obnovení dialogu svých zemí, setkání hodnotí kladně

16.07.2018 20:03 Helsinky - Prezidenti USA a Ruska Donald Trump a Vladimir Putin dnes na tiskové konferenci po svém…

Vztahy mezi Ruskem a USA jsou špatné, po summitu se snad změní, doufá Trump

16.07.2018 19:36 Helsinky - Americký prezident Donald Trump dnes prohlásil, že vztahy mezi Spojenými státy a Ruskem…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama