Trump se opět hádá novináři. Vadí mu překlad výroku o KLDR

Washington - Bílý dům se dostal do dalšího sporu s americkými médii. Opět se týká přesné interpretace výroků prezidenta Donalda Trumpa.

Přidejte svůj názor

Donald Trump

Po hádkách kolem údajného prezidentova výroku o "špinavých dírách" v karibské oblasti a Africe, z nichž je přistěhovalectví nežádoucí, se rozhořela diskuse o charakteru vztahů šéfa Bílého domu se severokorejským diktátorem Kim Čong-unem.

Jádrem sporu je Trumpův čtvrteční rozhovor pro list The Wall Street Journal, v němž si podle washingtonského deníku prezident pochvaloval dobrý vztah s Kimem. "Mám pravděpodobně velmi dobrý vztah s Kim Čong-unem," řekl podle verze The Wall Street Journal Trump v rozhovoru. "Mám s lidmi vztahy. Myslím, že byste byli překvapeni," dodal.

Sám prezident dnes, tři dny po otištění jeho slov, interpretaci amerického listu odmítl. "Zjevně jsem to neřekl. Řekl jsem 'Měl bych velmi dobrý vztah s Kim Čong-unem', což je velký rozdíl. Naštěstí teď rozhovory s reportéry zaznamenáváme a oni přesně vědí, co jsem řekl, co jsem tím myslel. Prostě chtěli zprávu. Vylhané zprávy!" napsal Trump na twitteru. Jeho mluvčí Sarah Sandersová později jeho tvrzení podpořila tweetem, podle něhož šlo skutečně o podmíněný způsob: "Měl bych, měl bych, měl bych, nikoli mám!"

The Wall Street Journal reagoval zveřejněním audiozáznamu kritických míst rozhovoru, své audio následně publikoval i Bílý dům. Obě nahrávky jsou fakticky stejné a je prakticky nemožné rozhodnout, která strana má pravdu. V anglickém originálu je totiž rozdíl v jediné a navíc neznělé hlásce: podle novinářů pronesl prezident slovo "I" (já), podle Bílého domu "I'd" (já bych).

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trumpův hotel v Chicagu čelí žalobě. Pumpuje vodu z řeky, vrací ji o 35…

15.08.2018 09:48 Chicago - Prokurátorka státu Illinois žaluje manažery 92patrového hotelu prezidenta Donalda Trumpa…

V Nebrasce popravili vraha. Provedení trestu bylo mimořádné ze dvou důvodů

15.08.2018 07:26 Omaha - V Nebrasce byl v úterý za dvojnásobnou vraždu popraven Carey Dean Moore (60). Jak uvedla…

Bývalá Trumpova poradkyně vydává výbušnou knihu. Bílý dům má poplach

15.08.2018 07:15 Washington - Bývalé mediální poradkyní Bílého domu Omarosa Manigaultové Newmanové vychází kniha o…

Paul Manafort se odmítl hájit, prokuratura prý nepředložila přesvědčivé…

14.08.2018 21:44 Washington - Obhájce Paula Manaforta, bývalého šéfa volebního štábu Donalda Trumpa, se rozhodl…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama