Trapas americké ministryně: Svými slovy o Norech vyvolala pořádný rozruch

Washington - Ministryně americké vnitřní bezpečnosti Kirsten Nielsenová si obrazně řečeno utrhla pořádnou kšandu. Dnes totiž uvedla, že neví, že většinu obyvatelstva Norska tvoří lidé europoidní rasy. Navíc si kvůli svému vystoupení zadělala na problém. Zprávu přinesl americký server Huffington post.

Přidejte svůj názor 12 komentářů

Federální Kongres Spojených států amerických

Během výpovědi před Komisí o právních otázkách amerického Senátu se snažila ministryně americké vnitřní bezpečnosti Kirsten Nielsenová vyhnout otázkám ohledně prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa. 

Ten na kongresu o migraci, který proběhl minulý týden, mluvil vulgárně o afrických zemích a ptal se, proč by Spojené státy měly přijímat více lidí z Afriky nebo Haiti než třeba ze zemí, jako je Norsko.

Demokratický senátor Patrick Leahy trval na tom, že komentáře Donalda Trumpa byly rasistické. To Nielsenová odmítla přiznat, píše Huffington post.

"Pocházet z Norska není žádnou dovedností. Na co myslí (Trump), když tohle říká?" ptal se Leahy.

"Trump mluvil o tom, že by chtěl, aby do země přišli migranti, kteří mají vědomosti a dovednosti, které, pokud se přizpůsobí, se využijí ve prospěch Spojených států," oponovala Nielsenová.

"Vždyť Norsko je zemí s většinou bílého obyvatelstva, ne?" dotázal se senátor. Odpověď Nielsenové byla šokem: "Abych pravdu řekla, tak nevím," zněla odpověď. Následně dodala, že "si myslí, že ano".

Norsko, jak napsala agentura Beta, je zemí s jednou z nejhomogennějších demografií na světě. Podle údajů americké vyšetřovací služby CIA zde žije 83% Norů, dalších 8% tvoří evropské národy.

Nielsenová v každém případě, podle serveru Huffington post, udělala obrovskou chybu. Pokud chtěla krýt svého prezidenta, lhala pod přísahou. Pokud skutečně nevěděla, jaké obyvatelstvo žije ve skandinávské zemi, prokázala neznalost základních údajů.

Vstupte do diskuze (12)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kriminálníci se řídí počasím? Nové studie ukázaly, jaké má teplo vliv na…

16.08.2018 21:44 Aktualizováno O tom, že počasí ovlivňuje lidské tělo i psychiku jedince, toho bylo napsáno už hodně. Tentokrát se…

350 deníků se sešikovalo proti Trumpovi. Senát USA média podpořil

16.08.2018 21:18 Aktualizováno New York - List The Boston Globe minulý týden vyzval deníky v USA, aby odsoudily "špinavou válku"…

Azorian: Operace CIA, za kterou by se nestyděl ani James Bond

16.08.2018 21:07 Aktualizováno Studená válka je plná špionážních příběhů, vedle kterých jsou i příběhy Jamese Bonda velmi seriózní…

Politika USA vůči Íránu? Pompeo vytvořil speciální akční tým

16.08.2018 21:02 Washington - Šéf americké diplomacie Mike Pompeo dává dohromady speciální tým pro řízení politiky…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama