Tillerson hasí diplomatickou roztržku: Vydá se do Londýna

Washington/Londýn - Šéf americké diplomacie Rex Tillerson pojede příští týden do Londýna, kde by rád navštívil nové velvyslanectví USA. Ambasádu měl původně otevřít prezident Donald Trump, který však akci zrušil, což někteří diplomaté hodnotí jako další projev rezervovaných vztahů Washingtonu s britskou vládou.

Přidejte svůj názor

Rex Tillerson

Tillerson zatím nevyjasnil, zda hodlá velvyslanectví formálně otevřít a vynahradit Trumpovu neúčast, uvedly agentury Reuters a AP. "Na každé cestě se snažím navštívit (americké diplomatické) zastoupení," odpověděl neurčitě na otázku novinářů, zda hodlá namísto Trumpa slavnostně otevřít velvyslanectví, které je v provozu již od úterka.

Dodal, že jedná o detailech jednodenní návštěvy se svým britským protějškem Borisem Johnsonem, který prý připravuje nabitý program. Z toho důvodu nechtěl Tillerson návštěvu velvyslanectví napevno potvrdit.

Trumpa podle britského tisku od cesty do Londýna mohl odradit nedostatečný lesk návštěvy, neboť její součástí by nebyly oficiální pocty a ani setkání s královnou Alžbětou II.

Tillerson ve středu odmítl, že by Trump přestával vnímat Británii jako zásadního amerického partnera, neboť Londýn má až příliš starostí s odchodem země z EU. "Ne, vůbec ne. Stále máme s Brity výjimečný vztah," řekl novinářům americký ministr s tím, že Trump podporoval brexit a stále si myslí, že je to pro Brity ta nejlepší volba.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kriminálníci se řídí počasím? Nové studie ukázaly, jaké má teplo vliv na…

16.08.2018 21:44 Aktualizováno O tom, že počasí ovlivňuje lidské tělo i psychiku jedince, toho bylo napsáno už hodně. Tentokrát se…

350 deníků se sešikovalo proti Trumpovi. Senát USA média podpořil

16.08.2018 21:18 Aktualizováno New York - List The Boston Globe minulý týden vyzval deníky v USA, aby odsoudily "špinavou válku"…

Azorian: Operace CIA, za kterou by se nestyděl ani James Bond

16.08.2018 21:07 Aktualizováno Studená válka je plná špionážních příběhů, vedle kterých jsou i příběhy Jamese Bonda velmi seriózní…

Politika USA vůči Íránu? Pompeo vytvořil speciální akční tým

16.08.2018 21:02 Washington - Šéf americké diplomacie Mike Pompeo dává dohromady speciální tým pro řízení politiky…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama