Trump si "velmi přeje" hovořit s vyšetřovatelem Muellerem

Washington - Americký prezident Donald Trump si "velmi přeje" hovořit s vyšetřovatelem Robertem Muellerem. Televizi CBS News to dnes řekl Trumpův právník Ty Cobb. Mueller se snaží nalézt stopy ruského vměšování do předloňských voleb prezidenta USA.

Přidejte svůj názor

Robert Mueller (exšéf FBI)

Trump chce za záležitostí udělat tečku a v Bílém domě se o jeho rozhovoru s Muellerem "aktivně diskutuje", řekl Cobb. Formální žádost od zvláštního vyšetřovatele ale prý zatím nedorazila.

Cobb je přesvědčen, že Muellerovo šetření na Trumpa a jeho úřad nebude mít žádný vliv. Očekává, že skončí během čtyř až šesti týdnů. Uznal, že je "víc než oprávněné", že se Muellerův tým snaží prozkoumat všechno, co ho zajímá.

Muellera prý zná dlouho a nepodezírá ho, že by na prezidenta chystal past. Mohla by spočívat v očekávání, že Trump bude mluvit v rozporu se zjištěnými důkazy. Takovou možnost by prý bylo hloupé nepřipouštět.

Sám Trump před týdnem řekl, že rozhovor s Muellerem nepovažuje za pravděpodobný. "Nikdo tajnou spolupráci (s Ruskem) na žádné úrovni nezjistil, tak se zdá nepravděpodobné, že by vůbec nějaký výslech byl," řekl Trump novinářům.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kriminálníci se řídí počasím? Nové studie ukázaly, jaké má teplo vliv na…

16.08.2018 21:44 Aktualizováno O tom, že počasí ovlivňuje lidské tělo i psychiku jedince, toho bylo napsáno už hodně. Tentokrát se…

350 deníků se sešikovalo proti Trumpovi. Senát USA média podpořil

16.08.2018 21:18 Aktualizováno New York - List The Boston Globe minulý týden vyzval deníky v USA, aby odsoudily "špinavou válku"…

Azorian: Operace CIA, za kterou by se nestyděl ani James Bond

16.08.2018 21:07 Aktualizováno Studená válka je plná špionážních příběhů, vedle kterých jsou i příběhy Jamese Bonda velmi seriózní…

Politika USA vůči Íránu? Pompeo vytvořil speciální akční tým

16.08.2018 21:02 Washington - Šéf americké diplomacie Mike Pompeo dává dohromady speciální tým pro řízení politiky…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama