Jaderný útok na Ameriku? Hrozba se zvyšuje, tvrdí CIA

Washington - Severní Korea bude v blízké budoucnosti schopna zaútočit jadernými zbraněmi na území Spojených států. Alespoň to tvrdí ředitel americké vyšetřovací služby CIA Mike Pompeo. Podle něj by měla být Severní Korea schopna jaderného úderu už za pár měsíců. Řekl to v rozhovoru pro CBS News.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

CIA

Pompeo odpovídal na otázku ohledně jaderné hrozby Pchjongjangu. Podle něj je otázkou "jen několika měsíců", než bude Severní Korea moci zaútočit jadernými zbraněmi na území USA.

Redaktorka CBS News řediteli vyšetřovací agentury připomněla, že v souvislosti s jadernou hrozbou hovořil o "několika měsících" před půlrokem. Na to Pompeo odpověděl slovy, že by byl rád, kdyby to samé řekl za rok.

"Vládní orgány Spojených států dělají vše pro to, aby se ta doba co nejvíce natáhla," řekl v rozhovoru. "Nedělejte si z této situace legraci. V současnosti děláme to, co před rokem CIA ještě nedělala, totiž podzemní, tajné a velmi nebezpečné operace."

Připomeňme, že před pěti dny američtí experti vypočítali pravděpodobné množství jaderného arzenálu KLDR, který může využít. Podle analytiků může v současnosti Severní Korea použít až 20 jaderných hlavic. Přitom má dostatek prostředků na to, aby vyrobila dalších 60.

Analýza expertů byla jednou z reakcí na novoroční projev Kim Čong-una, severokorejského prezidenta. Ten v poselství oznámil, že země dokončila vývoj jaderných zbraní. "Mám na stole jaderné tlačítko," oznámil a dodal, že v případě jaderného útoku bude v ohrožení celé území Spojených států.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zlom v americko-ruských vztazích? Analytik promluvil o utajovaném dokumentu

18.08.2018 00:01 NÁZOR - Americko-ruské vztahy se nadále zhoršují, konstatuje Josh Cohen v komentáři pro server…

Kmoníček by mohl zvládnout Trumpa, tvrdí americká televize

17.08.2018 20:22 Washington - Český velvyslanec ve Spojených státech Hynek Kmoníček by mohl dobře zvládat…

Trump možná zbaví Muellera bezpečnostní prověrky

17.08.2018 18:49 Washington - Americký prezident Donald Trump dnes naznačil, že by mohl odebrat bezpečnostní…

Trump versus média. Bitva, která je již rozhodnuta

17.08.2018 18:37 V tomto týdnu 343 novin vydalo úvodník, ve kterém odsuzují výroky prezidenta Trumpa vůči nim,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama