Melania Trumpová čelí nepříjemným otázkám. Je nelegální migrant?

Washington - Kalifornská senátorka požaduje, aby byly zveřejněny imigrační dokumenty manželky amerického prezidenta Donalda Trumpa Melanie. Informuje o tom britský deník The Independent,.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Melania Trumpová (foto: Toglenn)

Kalifornská senátorka vyzvala Bílý dům, aby vydal imigrační dokumenty Melanie Trumpové. Žádost souvisí s námitkami části politiků proti tvrdé imigrační politice prezidenta Donalda Trumpa.

Demokratka Nancy Skinnerová žádost podala v reakci na příkaz vedoucí k omezení finančních prostředků pro "azylová města" - oblasti kontrolované místními orgány, které odmítají prosazovat federální imigrační politiku. Souvisí také s tvrdým postojem Trumpa vůči migrantům. 

Skinnerová ke své žádosti uvedla: „Nikdo neuvolnil žádnou dokumentaci, která by naznačovala, zda má paní Trumpa plný právní status. Víme jen, že se na tyto papíry podíval právník, kterého si vybrala."

Imigrační status ve Slovinsku narozené Trumpové, která odcestovala do USA v roce 1996, aby se věnovala kariéře modelky, je v poslední době předmětem dohadů. Agentura The Associated Press  v listopadu zjistila, že první dáma dostala zaplaceno jako modelka za 10 projektů v USA, stalo se to ale ještě předtím, než měla podle práva povoleno tam pracovat. 

Trumpová, která v březnu 2001 dostala zelenou kartu a o pět let později se dokonce stala americkou občankou, trvá na tom, že přišla do země legálně a že nikdy neporušila imigrační podmínky. Už během prezidentské kampaně se o jejím statusu spekulovalo – a to právě s ohledem na postoje jejího manžela k imigraci.

V srpnu Trump prohlásil, že jeho manželka má „všechno zdokumentované " a slíbil, že uspořádá tiskovou konferenci, na které se bude otázkou zabývat. Doteď k tomu ale nedošlo, píše The Independent.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Světová média zuří: Trump v Helsinkách ponížil Ameriku

17.07.2018 11:05 Helsinky - Po čerstvém setkání dvou světových lídrů média neustále spekulují o politickém významu…

Z lávy u Havaje vyletěl vulkanoklast, zranil 23 turistů na lodi +VIDEO

17.07.2018 10:04 Aktualizováno Honolulu - Úlomek lávy vyvržený z havajské sopky Kilauea zasáhl loď, zranění utrpělo 23 lidí. Čtyři…

Trump dostává sodu. Vedle Putina byl ponížený a slabý, píše časopis Time

17.07.2018 08:43 New York - Americký prezident Donald Trump na pondělní společné tiskové konferenci s ruským…

Prodloužení smlouvy START? Je nutné si nejdřív vyjasnit sporné otázky,…

17.07.2018 07:32 Helsinky/Moskva/Washington - Rusko je podle prezidenta Vladimira Putina ochotné prodloužit platnost…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama