Byl tak odvážný: Chlapec (†15) zemřel, když spolužákům držel dveře při útěku ze školy na Floridě

Parkland – Při střelbě na střední škole v kalifornském městě Parkland zemřelo 17 lidí, včetně 14 studentů. Jedním z nich je i patnáctiletý Peter Wang. Ten se ještě před smrtí postaral o to, aby se jeho kamarádi dostali do bezpečí.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Po střelbě ve škole na Floridě mrtví i zranění

Peter Wang, teenager zabitý při střelbě na střední škole ve Floridě, držel dveře otevřené pro spolužáky, aby mohli utéct střelci. Právě v tu chvíli ho střelec zabil, uvedla rodina oběti.

Peter Wang je jednou ze 17 obětí, které má na svědomí bývalý student Nikolas Cruz. Peterův 15letý bratranec Aaron Chen řekl deníku The Miami Herald, že Petera naposledy viděl, když držel dveře pro další školáky. „Neměl umřít. Měl se mnou zestárnout. Sdílejte jeho příběh,“ vzkázal veřejnosti Aaron.

Gabriel Ammirata, chlapcův nejlepší přítel, řekl médiím, že Peter byl „zábavný, milý a skvělý přítel“. „Od třetího ročníku byl mým nejlepším přítelem,“ vzpomíná Gabriel.

Řekl také, že spolu ve čtvrtek večer plánovali oslavit čínský Nový rok s Petrovými rodiči. Ti ale byli příliš rozrušení, než aby mluvili s médii. „Byl tak odvážný," řekla Lin Chen, Peterova sestřenice, která přiletěla z Louisiany, aby byla s rodinou zastřeleného chlapce. „Byl to člověk, který byl ke všem skutečně laskavý. O popularitu se nestaral,“ dodala.

„Vždycky lidi rád rozveseloval. Byl to jako velký bratr, kterého si každý přál," uvedla paní Chen, která dodala, že Peter měl dva mladší bratry ve věku 11 a 5 let. „Cítím, že naše rodina nikdy už nemůže být stejná."

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump hrozí Číně dalšími cly, Peking si to nenechá líbit

19.06.2018 11:11 Aktualizováno Washington - Americký prezident Donald Trump požádal Úřad obchodního zmocněnce USA o vyčlenění…

Trump ještě víc přitvrdí. Rada Bílého domu chystá nové tažení proti…

19.06.2018 10:30 Washington - Podle informací serveru Politico připravuje Bílý dům několik dalších kroků k omezení…

USA a Jižní Korea neuspořádají srpnové manévry

19.06.2018 02:20 Washington - Spojené státy a Jižní Korea neuspořádají tradiční srpnové rozsáhlé manévry. Oznámila…

Návrat na Měsíc nebo válka ve vesmíru? Pentagon vytvoří sekci vesmírných…

18.06.2018 22:24 Washington - Americké ministerstvo obrany vytvoří nezávislou sekci vesmírných sil, která bude…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama