McCabe předal FBI své zápisky o Trumpovi, ten už chrlí rozhořčené tweety

Washington - Bývalý zástupce ředitele FBI Andrew McCabe předal zvláštnímu vyšetřovateli FBI Robertu Muellerovi své zápisky z rozhovorů s prezidentem Donaldem Trumpem. McCabea v pátek z funkce propustil ministr spravedlnosti Jeff Sessions za hlasitého souhlasu Bílého domu.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Donald Trump

Mueller se svým týmem pátrá po stopách ruského vměšování do amerických prezidentských voleb v roce 2016. Zápisky jsou podle AP podrobné a obsahují i obsah rozhovorů McCabea s bývalým šéfem FBI Jamesem Comeym, kterého Trump loni vyhodil z funkce. I Comey Muellerovi předal své záznamy konverzace s prezidentem.

Trump dnes McCabeovo tvrzení o zápiscích zpochybnil. "S Andrewem McCabem jsem strávil velmi málo času a v mé přítomnosti si nikdy zápisky nedělal. Nevěřím, že má zápisky, pokud ovšem nesleduje vlastní cíle. Totéž platí i o lháři Jamesi Comeym," napsal Trump na twitteru.

V dalším tweetu prezident zaútočil přímo na Muellera a jeho tým, který je podle Trumpa politicky zaujatý. "Proč je v Muellerově týmu 13 kovaných demokratů, z nichž někteří jsou stoupenci prolhané Hillary (Clintonové), a proč tam nejsou žádní republikáni?" zeptal se Trump.

Bílý dům už v minulosti kritizoval Muellera za to, že někteří jeho vyšetřovatelé přispívali na politické kampaně demokratických kandidátů včetně Clintonové. Muellera samotného do nejvyšší funkce FBI jmenoval republikánský prezident George Bush mladší.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Masakr v Torontu: Útočník střílel do lidí na rušné třídě, zachytila ho…

23.07.2018 14:45 Aktualizováno Toronto - Střelec v kanadském městě Toronto v neděli večer místního času zasáhl několik lidí. Dva…

Írán pohrozil Americe "matkou všech válek", Trump ostře reaguje

23.07.2018 11:54 Aktualizováno Washington/Teherán - Vztahy mezi Washingtonem a Teheránem se dál vyostřují. Írán by podle…

Letadlo s šéfkou MMF se málem zřítilo, pilot musel nouzově přistát

23.07.2018 11:14 Buenos Aires - Letadlo společnosti American Airlines, na jehož palubě se nacházela šéfka…

Trump vypustil nový tweet o Rusku. Není jasné, koho kritizuje

23.07.2018 10:55 Washington - O americkém prezidentovi Donaldu Trumpovi je všeobecně známo, že mění názory jako…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama