Útok na Sýrii měl zakrýt strašlivé skandály? Televize tvrdě brání Trumpa

Washington – Řada politiků v mnoha zemích světa si stěžuje, že jsou k nim média příliš přísná, nebo že se je dokonce snaží přímo pošpinit. Nejinak je tomu i v USA, kde je prezident Donald Trump v takřka permanentní válce s velkou část tamních médií. Jednou z výjimek je naopak prorepublikánská televize Fox, jež teď přišla s článkem, v němž shrnuje, jak americká liberální média záměrně poškozují Trumpův obraz v očích veřejnosti.

Přidejte svůj názor 20 komentářů

Donald Trump

Podle televize se po útoku na syrské cíle objevila v amerických médiích řada komentářů, jež zjevně měla za cíl poškodit Donalda Trumpa v očích veřejnosti. Autoři textu tato svá tvrzení dokládají konkrétními odkazy na taková vyjádření. Odkazují například na slova komentátorky konkurenční televize CNN Any Navarrové, o níž tvrdí, že je zaměřená proti Trumpovi.

„Je pravda, že Trump mohl nařídit útoky na Sýrii, aby odvedl pozornost od svých skandálů, jako je Comeyho kniha nebo Cohenovo vyšetřování.“ uvedla komentátorka. Naráží tak na vydání nové knihy bývalého ředitele FBI Jamese Comeyho, jež je plná kritiky Donalda Trumpa. Zároveň poukazuje i na probíhající vyšetřování prezidentova soukromého právníka Michaela Cohena.

Podobně se o útoku na Sýrii vyjádřila i komentátorka televize MSNBC Rachel Maddowová, jíž Fox označuje za krajně levicovou. Ta ve své televizní show uvedla, že „důvody k nařízení dnešního útoku mohly být, přinejmenším z části, motivovány snahou odvrátit pozornost od strašlivých domácích skandálů“.


Podle televize Fox tito novináři útočí na Trumpa z prostého důvodu, jež by se dal shrnout pod heslo „sex prodává“. Podle autorů jsou totiž média hnána touhou po zisku a sledovanosti a tu jim zaručují skandální zprávy. Informovat veřejnost o úspěších prezidenta Trumpa, například na poli ekonomiky, zaměstnanosti a dalších, je nudné a nezajímavé.

Fox dále dodává, že se liberální média zkresleně vyjadřují i o situaci kolem Paula Ryana, jež dle dostupných informací hodlá skončit ve funkci předsedy Sněmovny reprezentantů. Řada amerických médií totiž Ryanův odchod prezentuje jako útěk před „modrou vlnou“. Ta má podle nich USA zaplavit v listopadu, kdy v zemi proběhnou volby do Kongresu. Řada médií totiž očekává drtivé vítězství demokratů. 

Vstupte do diskuze (20)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

USA se s KLDR dohodly na vyhledávání pozůstatků amerických vojáků

15.07.2018 18:21 Washington - Američtí a severokorejští vyjednavači se dohodli na obnově vyhledávání pozůstatků…

Většina států světa se dohodla na paktu o migraci

14.07.2018 17:18 Aktualizováno New York - Více než 190 zemí světa schválilo v pátek podobu globálního paktu o migraci.

Zemřela manželka Franka Sinatry, bylo jí 101 let

14.07.2018 10:50 Los Angeles (USA) - Ve věku 101 let zemřela první ze čtyř manželek legendárního amerického zpěváka…

Co se stalo s Trumpem? Média si všimla podivné věci

14.07.2018 09:55 Londýn - Britské deníky si všímají názorového obratu amerického prezidenta Donalda Trumpa, který…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama