Turistická idyla? Ani náhodou. V téhle zemi oblíbené turisty zabijí ročně 30 tisíc lidí

Mexico city - Mexiko patří k nejpopulárnějším turistickým destinacím. Dlouhé sluncem zalité pláže, příjemné podnebí a přátelští lidé. Přesto Mexiko patří k jedněm z nejnebezpečnějších míst na světě.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Mexiko

Mexiko prožívá brutální války drogových kartelů o moc, píše news.com.au. Ve čtvrtek přišlo v Guerreru o život 16 lidí ve dvou přestřelkách.  Šest z nich byli policisté. Následující den, střelci na vodních skútrech zahájili palbu na plážové prodejce v hotelovém rezortu v Cancúnu.

Vhledem k tomu, že se na pláži nacházeli i turisté a děti, jednalo se o útok zvláště bezohledný. Ohrožuje totiž ekonomiku celé oblasti, která je na příjmech z turismu naprosto závislá. Násilí v Cancúnu, jednom z nejoblíbenějších turistických resortů v Latinské Americe, přibývá geometrickou řadou. Od počátku roku je ve městě již 100 vražd. Ve městě byl letos vytvořen smutný rekord, když bylo zabito 14 lidí za 36 hodin.

Přesto popularita Mexika stoupá a je již šestou nejvyhledávanější turistickou destinací na světě. Jen Acapulco vloni navštívilo 1,3 milionu návštěvníků, což bylo o 7% více než v roce 2016. Turistický resort ve městě je však pod drobnohledem policie. Hlídá jej dnem i nocí přes 1700 policistů s 250 policejními vozy a dvěma helikoptérami.

Bezpečnost byla zpřísněna poté, co místní v roce 2013 znásilnili šest španělských turistek, a došlo k několika brutálním vraždám turistů. Přesto místní tvrdí, že se turisté nemusí ničeho obávat „Není důvod se tu cítit nebezpečně. Lidé věří tomu, co si přečtou v novinách. Pro normální lid je tu ale klid, “ tvrdí pro The Telegraph taxikář Miguel.

Statistiky však mluví jinak. Za rok 2017 bylo v Mexiku zavražděno 29 163 lidí, což je o 27% více než v roce 2016. To dělá z Mexika suverénně světovou mocnost. Někteří experti srovnávají drogové války v Mexiku s brutalitou Islámského státu. Kartely totiž své oběti velmi často mučí a popravují těmi nejbrutálnějšími způsoby.  Jejich části těl pak jako varování nechávají na veřejných místech. Zvláště populární je pověšení bezhlavých těl z mostů.

Přesto je svět o tomto brutálním konfliktu informován jen minimálně. Nejvíce svět pobouřil případ z roku 2014, kdy zmizelo 43 studentů pedagogiky, kteří jeli na demonstraci proti násilí a korupci. Ty, podle všeho na popud místního politika povraždila policie ve spolupráci s kartelem a jejich těla zpopelnila na místní skládce, tak dokonale, že nemohla být identifikována ani podle DNA. K zatčení podezřelých došlo až letos.   

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump se snaží cosi ututlat? Analytička promluvila o Putinovi, CIA a…

21.08.2018 00:01 NÁZOR – Ruský prezident Vladimir Putin vnímá rozhodnutí svého amerického protějšku Donalda Trumpa…

Může se to stát každému: Muže olíznul jeho vlastní pes, lékaři mu museli…

20.08.2018 23:03 Aktualizováno Madison - Otřesným zážitkem si prošel sedmačtyřicetiletý Greg Mauteufel z amerického Wisconsinu.…

Lékaři odebrali chlapci část mozku. Tomu, co se stalo pak, dodnes nikdo…

20.08.2018 23:03 Aktualizováno Pittsburgh - Američtí lékaři se rozhodli pro neobvyklý zákrok. Malému chlapci, který trpěl častými…

Bílý dům propustil autora Trumpových projevů, řečnil v rasistickém klubu

20.08.2018 21:50 Washington - Bílý dům propustil Darrena Beattieho, který pro prezidenta Donalda Trumpa psal projevy…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama