Skandál! Populární list dal na titulku náborový leták Ku-Klux-Klanu, čtenáři běsní

Richmond – Náborový leták Ku-Klux-Klanu na titulní straně novin? Ne, opravdu se nejedná o historický výtisk z konce 19. století, jež by si dnes jako raritu prohlíželi návštěvníci muzea.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Noviny, ilustrační foto

Americký deník Westmorland News čelí ostré kritice. Médium před několika dny přišlo s informací, že ve státě Virginia se začaly objevovat náborové letáky, plakáty a DVD materiály od nechvalně známé organizace Ku-Klux-Klan. Novináři navíc pro ilustraci jeden takový leták přetiskli na titulní stranu.

Na hlavy redaktorů se okamžitě snesla bouřlivá vlna kritiky. Leták totiž obsahuje řadu rasistických a antisemitských výpadů. "Dali ten leták na titulní stranu, jako kdyby jim chtěli udělat reklamu zdarma. Je na tom dokonce telefonní číslo na místní buňku Klanu." zlobí se na deník čtenářka Betty Tate Thompsonová.

Deník Wesmoreland News se ale od jakékoliv podpory Ku-Klux-Klanu distancoval. "Náš deník nijak nepodporuje rasismus a v žádném případě nesouhlasí s postoji Ku-Klux-Klanu." stojí ve vydaném prohlášení. Škoda již ale byla napáchána a řada čtenářů volá po bojkotu dříve oblíbeného média.

Šéf místní policie Danny Plott byl z celé situace také rozladěn. Mimo jiné proto, že to byl on, kdo novinám zmíněný leták poskytl, aby o celé situaci informovaly. Způsob, jaký ale místní novináři zvolili, jej vůbec netěší. "Mluvil jsem o tom s editorkou a ta mi řekla, že chtěli pouze otevřít oči lidem, kteří tvrdí, že rasismus u nás už neexistuje. Myslím, že netušili co způsobí." řekl pro Newsweek policista.

Stát Virginia patřil během americké občanské války k otrokářskému jihu a téma rasismu je zde stále velmi citlivé. Hlavní město státu Richmond bylo po dobu zmíněného konfliktu hlavním městem Konfederace a Virginia byla mocenským, politickým a vojenským centrem jižanů.  

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump se snaží cosi ututlat? Analytička promluvila o Putinovi, CIA a…

21.08.2018 00:01 NÁZOR – Ruský prezident Vladimir Putin vnímá rozhodnutí svého amerického protějšku Donalda Trumpa…

Může se to stát každému: Muže olíznul jeho vlastní pes, lékaři mu museli…

20.08.2018 23:03 Aktualizováno Madison - Otřesným zážitkem si prošel sedmačtyřicetiletý Greg Mauteufel z amerického Wisconsinu.…

Lékaři odebrali chlapci část mozku. Tomu, co se stalo pak, dodnes nikdo…

20.08.2018 23:03 Aktualizováno Pittsburgh - Američtí lékaři se rozhodli pro neobvyklý zákrok. Malému chlapci, který trpěl častými…

Bílý dům propustil autora Trumpových projevů, řečnil v rasistickém klubu

20.08.2018 21:50 Washington - Bílý dům propustil Darrena Beattieho, který pro prezidenta Donalda Trumpa psal projevy…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama