Přechod s Mexikem u San Diega uzavřen, čelí náporu migrantů

San Diego - Hraniční přechod v San Diegu na mexicko-americké hranici, kam v uplynulém týdnu dorazily stovky migrantů ze Střední Ameriky, je pro nové žadatele o azyl dočasně uzavřen. Americký Úřad celní a hraniční ochrany (CBP) oznámil, že jeho pracovníci v současné době nejsou z kapacitních důvodů schopni řešit další případy lidí cestujících bez potřebných vstupních dokumentů, uvedla dnes zpravodajská televize Fox News.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Uprchlíci, ilustrační foto

Šéf CBP Kevin McAleenan v prohlášení uvedl, že žadatelé o azyl musejí prozatím zůstat v Mexiku, než na ně při vyřizování žádostí přijde řada. I přes toto oznámení ale zhruba 50 lidí překročilo hraniční most a vstoupilo do amerického areálu CBP. Pohraničníci žadatele o azyl nepřijali, povolili jim ale čekat u vstupu, až se uvolní kapacita v objektu. Dalších asi 50 migrantů se utábořilo u hraniční brány v Mexiku, odkud chtějí v cestě do USA dnes pokračovat.

Žadatelé o azyl jsou součástí takzvané karavany migrantů, která před více než měsícem vyrazila k americké hranici z jihu Mexika. Karavana migrantů, zvaná Viacrucis Migrante, se pořádá už deset let. Organizuje ji nevládní organizace Pueblo Sin Fronteras (Národ bez hranic). Cílem pochodu je vyhnout se ve skupině nebezpečí, která hrozí jednotlivcům při cestě přes Mexiko, a také hromadně upozornit na humanitární krizi ve Střední Americe.

zdroj: YouTube

Americký prezident Donald Trump označil karavanu za bezpečnostní hrozbu pro Spojené státy. Uvedl také, že jejím smyslem je rozvrátit americký právní a soudní systém.

Nynější karavana migrantů, čítající přes 1500 lidí, vyrazila 25. března z města Tapachula, které leží na jihu Mexika u hranic s Guatemalou. Množství účastníků překvapilo samotné organizátory. Asi 70 procent z této skupiny jsou Hondurasané, jsou mezi nimi celé rodiny.

Obvykle jsou žadatelé o azyl drženi tři dny na hranicích a poté předáni imigračnímu úřadu. Pokud projdou první kontrolou, kterou provádí azylový úředník, mohou být pak buď umístěni do detenčního zařízení, nebo propuštěni s monitorovacím náramkem.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

350 deníků se sešikovalo proti Trumpovi, vydají úvodníky na obranu tisku

16.08.2018 10:08 Aktualizováno New York - List The Boston Globe minulý týden vyzval deníky v USA, aby odsoudily "špinavou válku"…

Počasí má zásadní vliv na kriminalitu na celém světě. Co se stane, když se…

16.08.2018 10:06 O tom, že počasí ovlivňuje lidské tělo i psychiku jedince, toho bylo napsáno už hodně. Tentokrát se…

Restaurace nabízela nechutnou specialitu, to už bylo moc i na Mexičany

16.08.2018 08:22 Mexiko - Restaurace s názvem México en tu paladar v centru mexické metropole nabízela jako…

Nejchudší prezident na světě odmítl penzi, stačí mu skromná farma

16.08.2018 07:50 Montevideo - Bývalý gerilový bojovník José Mujica (83), který stál v čele Uruguaye v letech 2010 až…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama