Veterinář pasoval ve štěňatech drogy, odsoudí ho k doživotí?

New York - Včera se před soud v Brooklynu dostal případ velmi krutého týrání zvířat. Kolumbijský zvěrolékař Lopez Elorza, 38, měl v štěňatech pašovat do USA heroin. Nyní mu za pašování a týrání zvířat hrozí až deset let vězení.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Pes, ilustrační fotografie

Celý případ se začal odvíjet již v roce 2005, kdy kolumbijská policie rozbila gang pašující drogy. Jedním ze způsobů, jak kontraband dostat do USA bylo i využití štěňat.

Veterinář Andres Lopez Elorez měl podle obžaloby do štěňat zašít pytlíky s heroinem v kapalném stavu. Zvířata pak byla letecky poslána do New Yorku, kde je po vyndání zásilky nechali pašeráci zemřít. Počet umučených zvířat se úřadům nepodařilo vypátrat.

Elorez po odhalení a zadržení většiny z 20 členů gangu v roce 2005 uprchl do Španělska. Teprve letos byl španělskou policií zadržen a vydán do USA.  

„Jak jsem uvedl v obžalobě“, prohlásil pro AP státní zástupce Richard Donoghue, „Elorez není jen obchodníkem s drogami, ale také zradil závazek veterináře zabránit utrpení zvířat, když využil svých chirurgických dovednosti ke krutému způsobu pašování heroinu."

Úřadům se podařilo na drogové farmě v Kolumbii řízené Elorezem zajistit deset štěňat. Pět jich polici uteklo, tři uhynula na infekci, jedno bylo dáno k adopci a jedno se stalo policejním psem a na letišti v Caracasu a odhalovalo pašeráky drog.

I u nás je poměrně časté týrání psů kvůli zisku. Zatím poslední případ se udál v Kamenici nad Lipou, kde byla v lednu odhalena takzvaná množírna, ve které živořilo 200 zvířat. Majiteli hrozí až půl milionová pokuta.

Případ podobný Elorezovu se u nás zatím nestal. Tomu hrozí deset let až doživotí. „Psi jsou nejlepšími přáteli lidí, a jak obviněný brzy zjistí, já jsme největší nepřítel pašeráků drog,“ výhrůžně dodal státní zástupce Donoghue.  

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na koncertě Backstreet Boys spadla na diváky kovová konstrukce

19.08.2018 21:20 Oklahoma City (USA) - Nejméně 14 fanoušků čekajících na venkovní koncert americké hudební skupiny…

Trump opět zkritizoval vyšetřování ruského vlivu na volby

19.08.2018 19:52 Washington - Další sérií tweetů zaútočil o víkendu prezident Donald Trump na vyšetřování údajného…

Ameriku zachvátila nová vlna migrace. Tisíce lidí čekají na hranicích

19.08.2018 10:45 Quito - Ekvádor zpřísnil pravidla pro migranty z Venezuely, kteří po desetitisících prchají ze své…

Tajemství vesmíru odhaleno? Něco zde nesedí, poukazuje fyzik

19.08.2018 00:01 V historii proběhlo mnoho zajímavých a grandiózních mezilidských sporů, připomíná fyzik Don Lincoln…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama