Trump se postaral o skandál: Nelegální přistěhovalce označil za zvířata, teď vše vysvětluje

Washington - Americký prezident Donald Trump dnes obhajoval svoje středeční výroky, v nichž označil za zvířata přistěhovalce, kteří se do země dostali nelegálně. Zdůraznil, že měl na mysli ty imigranty, kteří se stali členy gangu MS-13, nechvalně známého svou velkou brutalitou.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Donald Trump, 45. prezident USA

MS-13 je jedním z nejnásilnějších gangů v USA. Skupina vznikla v 80. letech na ochranu salvadorských imigrantů před znepřátelenými gangy v Los Angeles. Později se její činnost přesunula i do Salvadoru. Loni v listopadu americká policie pozatýkala přes dvě stovky členů gangu během rozsáhlé operace po celé zemi. Více než polovina zatčených je stíhána za porušení imigračního zákona, ale skoro všichni byli také obviněni z vražd, loupeží, obchodu s drogami či z vymáhání výpalného.

Trump zařadil mezi své priority boj proti MS-13 v rámci celkového boje proti kriminalitě a tento gang mu také posloužil jako jeden z argumentů pro ospravedlnění výstavby plotu na hranici s Mexikem.

Trump svůj názor pronesl ve středu při jednání s kalifornskými činiteli v souvislosti se snahou federální vlády zrušit zákon chránící migranty, který loni přijal kalifornský parlament.

Norma zakazuje místní policii ptát se zadržených osob, zda pobývají v zemi legálně. Brání také místním úřadům spolupracovat na zátazích proti imigrantům s federálními úřady.

Federální ministerstvo spravedlnosti podalo začátkem března žalobu požadující, aby soud zneplatnil ty části kalifornského zákona, které podle Washingtonu porušují ústavou garantovanou svrchovanost federálních zákonů. Federální zákony, pokud jsou v souladu s americkou ústavou, jsou nadřazené státním normám.

Trumpa dnes hájila také mluvčí Bílého domu Sarah Sandersová. "Upřímně řečeno, myslím, že výraz zvíře není dost silný," řekla. Podle ní by měl Trump dělat všechno co je v jeho silách, aby "zastavil tyto hrozné a nechutné lidi".

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump se snaží cosi ututlat? Analytička promluvila o Putinovi, CIA a…

21.08.2018 00:01 NÁZOR – Ruský prezident Vladimir Putin vnímá rozhodnutí svého amerického protějšku Donalda Trumpa…

Může se to stát každému: Muže olíznul jeho vlastní pes, lékaři mu museli…

20.08.2018 23:03 Aktualizováno Madison - Otřesným zážitkem si prošel sedmačtyřicetiletý Greg Mauteufel z amerického Wisconsinu.…

Lékaři odebrali chlapci část mozku. Tomu, co se stalo pak, dodnes nikdo…

20.08.2018 23:03 Aktualizováno Pittsburgh - Američtí lékaři se rozhodli pro neobvyklý zákrok. Malému chlapci, který trpěl častými…

Bílý dům propustil autora Trumpových projevů, řečnil v rasistickém klubu

20.08.2018 21:50 Washington - Bílý dům propustil Darrena Beattieho, který pro prezidenta Donalda Trumpa psal projevy…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama