Víte, kdy a jak správně pít kávu? Americká armáda vydala tato doporučení

Washington, D. C. - Kdo z vás si nedá každý den ráno kávu? S velkou pravděpodobností většinou odpovíte, že je tento nápoj neoddělitelnou součástí každé vaší snídaně i odpolední svačiny. Víte jistě, že pijete kvalitní kávu, která na vaše tělo a zdraví dobře působí? Americká armáda tvrdí, že přišla na to, jak zvýšit veškeré pozitivní účinky pití kávy, a to o až o 64 %. Informoval o tom internetový deník News.com.au.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Konečně je jasno. Káva je prospěšná

Ti z vás, kteří by chtěli zjistit, jak pít správně kávu, aby se, co nejlépe, projevila na jejich nervovém systému. Důležité je například vědět, kdy je správné pít kávu, a kdy nikoliv. Podle statistik trpí například 40 % Američanů nedostatkem spánku, což stojí tamní zdravotnictví až 66 miliard dolarů ročně. O nízké produktivitě práce špatně vyspaných pracovníků nemluvě.

Každý samozřejmě začne okamžitě svádět veškerou vinu na pití kávy a svým způsobem bude mít pravdu. Kofein opravdu není zrovna tím nejlepším receptem na kvalitní spánek, když jeho účelem je hlavně udržet člověka bdělým. Je ale na vině káva, jako samotná, nebo její špatné užívání?

Americkým vědcům se pod záštitou armádních složek podařilo vynalézt počítačový algoritmus, který dokáže na základě pozorování spící osoby udělat konkrétní doporučení týkající se optimálního příjmu kofeinu. Závěry této studie jsou zatím ve stádiu testování.

"V současné době ještě nejsme nejsme schopni vydat univerzální návod na to, kdy pít kávu, a v jakém množství. Jediné, co můžeme říct veřejnosti je, že už dokážeme vyzkoumat, kdy a kolik kofeinu daná osoba spotřebovala, což je jeden z mezikroků, abychom dokázali přijít na to, jak jej správně konzumovat," říkají američtí vědci v tiskové zprávě k uskutečněnému pozorování

Tak jako tak jsou ale vědci skálopevně přesvědčeni, že až se jim podaří najít kauzální vztah mezi spánkem a příjmem kofeinu, tak dokáží vydat doporučení, jak správně pít kávu, aby se její pozitivní účinky na lidský nervový systém zvýšily až o 64 %. Předběžné závěry zkoumání jsou dostupné v magazínu Journal of Sleep Research a budou se aplikovat na zlepšení výkonnosti amerických vojáků.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ameriku zachvátila nová vlna migrace. Tisíce lidí čekají na hranicích

19.08.2018 10:45 Quito - Ekvádor zpřísnil pravidla pro migranty z Venezuely, kteří po desetitisících prchají ze své…

Tajemství vesmíru odhaleno? Něco zde nesedí, poukazuje fyzik

19.08.2018 00:01 V historii proběhlo mnoho zajímavých a grandiózních mezilidských sporů, připomíná fyzik Don Lincoln…

Mexiko bojuje proti šovinismu. Zakázalo hostesky

18.08.2018 14:52 Mexiko - Vedení mexické metropole zakázalo najímat hostesky na akce organizované městem, aby tak…

Zemřel bývalý šéf OSN a nositel Nobelovy ceny za mír Kofi Annan

18.08.2018 14:13 Aktualizováno New York - Ve věku 80 let dnes zemřel bývalý generální tajemník OSN a nositel Nobelovy ceny za mír…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama