Fotka dvouleté dívky dojala svět. Na pomoc rodinám migrantů proudí miliony dolarů

Washington - V USA se objevilo hned několik sbírek na pomoc rozděleným rodinám. Asi největší pozornost si ale získala ta, kterou vyhlásil mladý pár ze Silicon Valley. Charlotte a Dave Willnerovi se rozhodli něco udělat, když uviděli fotografii plačící dvouleté honduraské holčičky.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Ilustrační foto

Stovky tisíc lidí se rozhodly přispět nevládním organizacím, které pomáhají rodinám rozdělených nekompromisní politikou Bílého domu vůči ilegálním přistěhovalcům. Největší sbírka dosáhla dnes v poledne skoro 16 milionů dolarů (357 milionů Kč)

Charlotte a Dave Willnerovi, rodiče rovněž dvouleté holčičky, původně doufali, že pomohou jedné rodině, vyberou jen 1500 dolarů (33.500 Kč) a ty předají texaské nevládní organizaci RAICES, která poskytuje právní pomoc migrantům. V jednu chvíli ale na účtu přibývalo i 4000 dolarů (89.000 Kč) za minutu.

"Co začalo jako naděje pro jednu osobu, která by se díky penězům mohla spojit se zbytkem rodiny, se změnilo v hnutí, které pomůže obrovskému množství lidí," uvedli Willnerovi ve svém prohlášení. "Bez ohledu na sympatie k nějaké politické straně, oddělování dětí od rodičů na hranicích zasáhlo mnoho z nás," dodali. Peníze do sbírky poslalo více než 400.000 lidí ze Spojených států i zbytku světa.

"Fotografie malé dívky, která pláče, zatímco její matku prohledávají, mnou naprosto otřásla," napsala na facebookovou stránku organizace RAICES Natalia Barnesová z Nového Zélandu. 

Texaská organizace finance použije nejen na sloučení rodin a na právní pomoc migrantům, ale že také zřídí fond pro více než 2300 dětí většinou ze Salvadoru a Hondurasu, které byly od května na hranicích s USA odebrány rodičům.

Vstupte do diskuze (9)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Je to venku? Experti tuší, o co Trumpovi při setkání s Putinem opravdu šlo

17.07.2018 15:14 Moskva - Přesný obsah rozhovoru mezi americkým a ruským prezidentem na pondělním summitu v…

Potvrzeno: Donald Trump jedná v zájmu Ruska, anebo nebere politiku vážně

17.07.2018 14:59 Washington, D. C. - Americký prezident Donald Trump zřejmě nenechá USA nikdy v klidu. Ještě předtím…

VIDEO: Američané jsou tupí? Po tomhle videu už nebudete mít pochybnosti

17.07.2018 14:49 Většina z nás jistě ví, že Afrika je kontinent a leží pod Evropou. Když byste měli naopak…

Světová média zuří: Trump v Helsinkách ponížil Ameriku

17.07.2018 11:05 Helsinky - Po čerstvém setkání dvou světových lídrů média neustále spekulují o politickém významu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama