Oddělování dětí od rodičů? Experti popsali, co s dětskou psychikou dělá Trumpova politika

Washington - Politika nulové tolerance iniciovaná americkým prezidentem Donaldem Trumpem předpokládá odebírání dětí rodičům-imigrantům a vztahuje se na každého dospělého jedince. Zatímco děti jsou umístěny v zařízeních pro dočasnou péči, jejich rodiče čekají na výsledky soudního procesů od ministerstva spravedlnosti. Věda říká, že děti při fyzickém oddělení od svých rodičů mohou a nejspíš budou zažívat toxický trest, což je pro dospívající organismus velmi nepříznivé.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Negativní dětské zkušenosti mají dlouhodobý vliv na zdraví jedince

„Oddělení dětí od svých matek je pro ně velmi škodlivé,“ řekl Jack Shonkoff z Institutu dětí a mládeže Harvardské univerzity. „Je to pochopitelné, že dětské tělo zažívá stres,“ doplnil.

Negativní dětské zkušenosti mohou zásadně ovlivnit psychiku člověka s následky na celý život. Lidské tělo reaguje na stres zvýšením srdeční frekvence, krevního tlaku a růstem počtu stresových hormonů v těle. Dítě, které v takové situaci nenajde žádnou podporu je vystaveno velkým rizikům.

Následky dané tělesné aktivity jsou podobné těm, které vznikly v důsledku emocionálního zneužívání nebo dokonce i násilí. Tyto faktory narušují zdravý vývoj mozku a zvyšují riziko onemocnění souvisejících se stresem (cukrovka, deprese či srdeční onemocnění).

 Americká psychiatrická asociace a akademie lékařů varuje americkou vládu, že politika nulové tolerance má důležité negativní následky. Víc než 9 000 odborníků podepsalo petici, která vyjadřuje znepokojení nad touto politikou. Společnost Associated Press nedávno navštívila jedno z takových zařízení, kde zůstávají neplnoleté osoby. Stovky děti se neházely v kovových klecích.

Politika nulové tolerance čelí kritice z celého světa. „Ivanka (dcera) na to má jasný názor, moje žena na to má jasný názor, já na to mám jasný názor. Myslím, že každý, kdo má srdce, na to má jasný názor. Nelíbí se nám, když vidíme rozdělené rodiny," uvedl Trump o politice rozdělování rodin. Americký prezident 21. června po obří vlně kritiky oznámil, že nařídil úřadům navrátit děti odebrané přistěhovalcům bez dokladů. 

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

KLDR je uražená? Co říkají experti

19.07.2018 13:48 Washington - Po Singapurském summitu mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a jeho…

Trump zavařil armádě? Nikdo neví, co s Putinem ujednal. Šéf Pentagonu se…

19.07.2018 11:53 Washington - Summit USA-Rusko zamotal hlavu Trumpově administrativě. Jelikož se neví, na čem přesně…

Černá Hora rozpoutá třetí světovou válku? Balkánská země na Trumpa zatím…

19.07.2018 10:23 Podgorica/Washington - Americký prezident Donald Trump naznačil, že agresivita Černé Hory jako…

Ruská "špiónka" Butinová na to šla i přes postel? V USA se objevily…

19.07.2018 09:08 Washington - Údajná ruská špiónka Marija Butinová (29), kterou zadržují americké úřady, podle médií…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama