Trump dostal přes prsty. Rodiny rozdělené migrací musejí být do 30 dnů spolu, nařídil soud

San Diego - Soud v Kalifornii v úterý rozhodl, že pohraniční úřady v USA musejí do 30 dnů umožnit sloučení rodin, které byly kvůli migraci rozděleny. V případě, že je v takové rodině dítě mladší pěti let, sloučení je nutné umožnit do 14 dnů. Verdikt s celostátní účinností také nařizuje, aby vládní úřady zprostředkovaly telefonní kontakt mezi rodiči a jejich dětmi do deseti dnů.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto

V posledních týdnech bylo v USA od rodičů odděleno a umístěno do ústavů přes 2000 dětí ilegálů. Kvůli této praxi čelila Trumpova administrativa ostré kritice, což prezidenta přinutilo podepsat dekret, kterým praxi odebírání dětí zastavil.

Kalifornský soudce Dana Sabraw vydal rozhodnutí týkající se rozdělení rodin v budoucnu pro případy, že je rodič považován za nezpůsobilého, anebo nechce s dítětem být. Sabraw dále kosntatoval, že imigrační úřady nesmějí rodiny imigrantů dopadených po nelegálním překročení hranice rozdělovat. 

Soudí řízení v San Diegu se původně týkalo dvou dětí odebraných jejich matkám, sedmileté dívky z Konga a 14letého dítěte z Brazílie. Žalobu za zmíněné matky, které se mezitím s dětmi již shledaly, podala Americká unie občanských práv (ACLU), která následně proces vedla jménem všech přistěhovalců.

Trumpovu administrativu v úterý žalovalo 17 států za to, že jsou nuceny hradit náklady na péči o děti, vzdělání a sociální služby.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dusno v USA: Putin je vrah, lhář a podvodník. Trump by mu neměl prokazovat…

16.07.2018 16:14 Aktualizováno Helsinky/Washington – Setkání amerického prezidenta Donalda Trumpa a jeho ruského protějška…

Každý člověk je skrytý xenofob? Díky identitě vítězí populismus a…

16.07.2018 16:09 Washington, D. C. - Letos na podzim to budou už dva roky, co favorizovaná kandidátka na americkou…

Vondráček zahajuje návštěvu USA. Zavítá do Kongresu, sejde se s českými…

16.07.2018 12:20 Praha/Washington - Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) dnes zahájil desetidenní návštěvu USA.…

Po zastřelení černocha to v Chicagu vře. Policie zveřejnila VIDEO z…

16.07.2018 08:03 Chicago - Policie v americkém městě Chicago má po zastřelení muže obavy z masivních pouličních…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama